Asafetyda - zapaliczka cuchnąca...

  Asafetyda - zapaliczka cuchnąca proszek 50 g NANGA

  5903076400772
  Obecnie brak na stanie
  12,90 zł
  Brutto

  Asafetyda (Ferula assa-foetida) – czyli zapaliczka cuchnąca, to roślina, która wydziela niezbyt przyjemny zapach. „Asafetydą” nazywana jest także twarda, żywiczna guma powstała z soku korzeniowego i łodygowego tej rośliny. Stanowi ona surowiec przyprawowy i zielarski występujący w postaci brył lub zmielonego proszku. Osobliwa przyprawa rodem z indyjskiej kuchni.

   

  Afasetyda źródłem kumaryn, kwasów fenolowych, tanin oraz innych substancji o korzystnym działaniu na trawienie. Przyprawa po obróbce termicznej nadaje potrawom cebulowo-czosnkowego smaku. Chętnie stosowana jest w Indiach w rejonach, gdzie cebula i czosnek nie są spożywane ze względów religijnych. Asafetyda dobrze komponuje się z daniami typu curry, roślinami strączkowymi lub marynowanymi warzywami. Wzmacnia smak potraw, dodaje niecodziennego aromatu oraz redukuje wzdęcia w przewodzie pokarmowym.


  Właściwości prozdrowotne:

  -wspiera prawidłową pracę układu pokarmowego

  -redukuje wzdęcia


  Skład:
  zapaliczka cuchnąca 100%


  Kraj pochodzenia:
  Pakistan


  Zalecany sposób użycia:
  stosować jako przyprawę.


  Sposób przechowywania:
  przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci, w szczelnie zamkniętym opakowaniu! Chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.


  Przeciwwskazania:
  nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji.

  12 innych produktów w tej samej kategorii: