Jod

Stres, układ nerwowy

Zinzino VIVA+ - 60 tabletek

302309
128,74 zł
Naturalny suplement diety Viva+ opracowany z myślą o zwalczaniu stresu, poprawianiu nastroju i samopoczucia. Preparat ten wspiera również zdrowe funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu, przyczyniając się do zmniejszania oznak zmęczenia i znużenia.
Dolegliwości

Vitaler's Jod 200 mcg - 120 tabletek

5907678406347
24,90 zł
Preparat marki Vitaler's zawiera jod w dobrze przyswajalnej postaci jodku potasu. Pierwiastek ten jest niezwykle ważny dla prawidłowego działania tarczycy, a także kondycji układu nerwowego i skóry.
Dolegliwości

Vitaler's Jod 150 mcg krople - 30 ml

5907678405166
7,99 zł
Suplement diety Vitaler's Jod to komfortowa formuła kropli, która pomaga uzupełnić niedobór jodu w organizmie. Zastosowany w preparacie jodek potasu stanowi dobrze przyswajalną postać tego mikroelementu.
Pokazano 1-28 z 35 pozycji

Jod – na tarczycę, odchudzanie, pamięć i piękną skórę

Jod to pierwiastek śladowy, bez którego ludzki organizm nie może działać prawidłowo. Choć od dłuższego czasu w sklepach sprzedawana jest sól jodowana, bardzo często zdarza się, że ilość jodu w diecie okazuje się niewystarczająca. Jeśli czujesz często zmęczenie, jest Ci zimno bez wyraźnej przyczyny, a Twoja skóra jest przesuszona – możesz cierpieć na deficyt tego ważnego mikroelementu. Szczególnie istotny jest wpływ jodu na tarczycę i jej hormony, a pośrednio także na pracę nerek, mięśni i układu nerwowego. Suplementacja jodem pozwoli Ci podnieść jego zbyt niski poziom w organizmie i wyeliminować związane z tym uciążliwe objawy. Sięgnij po naturalne suplementy z jodem dostępne w naszym sklepie, które pozwolą Ci w łatwy i skuteczny sposób zapobiec skutkom, jakie może powodować niedobór jodu. Znajdziesz u nas produkty przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych, a także dostosowane do szczególnych potrzeb organizmu na danym etapie życia. Uzupełnienie braków to ochrona przed zaburzeniami pracy tarczycy, złym samopoczuciem, a nawet niektórymi odmianami raka.

Właściwości zdrowotne jodu i jego rola w organizmie

Najważniejsza funkcja tego mikroelementu to uczestnictwo w produkcji tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3), czyli hormonów tarczycy. Ich odpowiedni poziom jest niezbędny do tego, aby narząd działał prawidłowo i poprzez pracę hormonów we właściwy sposób regulował funkcjonowanie mózgu, przysadki mózgowej, nerek czy serca. Od podaży jodu i poprawnego działania tarczycy zależy też efektywność procesu dojrzewania komórek i wytwarzania odpowiedniej ilości energii. Za mało jodu w organizmie wiąże się też z zaburzonym odczuwaniem ciepła i ciągłym uczuciem chłodu. Wszystko dlatego, że jod jest potrzebny do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Prawidłowy poziom jodu pomaga zachować sprawność myślenia i dobrą pamięć, poprawia jakość snu, a także ułatwia utrzymanie pożądanej wagi ciała. Sięgnij po dostępne w naszym asortymencie produkty, takie jak multiwitamina z jodem, zawierające bezpieczną dawkę tego pierwiastka. Optymalna dawka jodu dla osoby dorosłej to 150 µg na dzień, jednak u kobiet ciężarnych i karmiących znacząco wzrasta.

Preparaty z jodem dla dzieci i dorosłych w przystępnej formule

Zdrowa dieta często tylko częściowo pokrywa zapotrzebowanie organizmu na jod. Nasz sklep z suplementami diety oferuje Ci wysokiej jakości preparaty, które zawierają jego odpowiednią ilość. Stawiamy przede wszystkim na produkty naturalne, organiczne, wolne od sztucznych dodatków. Sięgnij po wygodny w aplikacji jod w kroplach, będący bioaktywnym źródłem tego mikroelementu o wysokiej wchłanialności. Niezwykle wartościowy jest także jod z kelpu. Kelp, czyli rodzaj algi morskiej, jest wyjątkowo bogaty w ten niezbędny dla prawidłowej pracy tarczycy pierwiastek. W naszej ofercie znajdziesz również preparat z jodem w kapsułkach i tabletkach, a także jod dla dzieci będący składnikiem produktów multiwitaminowych (żelki, proszek, kapsułki). Ważnym elementem naszego asortymentu jest również zdrowa żywność bogata w ten mikroelement: różowa sól himalajska, sól kłodawska i spirulina. Z kolei suplement z jodem i selenem pozwala na jeszcze skuteczniejszą ochronę tarczycy i efektywnie wspiera jej pracę. 

Tabletki z jodem na tarczycę bez recepty – dla kogo?

Przyjmowanie jodu w tabletkach to dobre rozwiązanie, jeśli masz objawy niedoboru tego pierwiastka i borykasz się z uciążliwymi symptomami, takimi jak senność, zaburzenia koncentracji, a także przybieranie na wadze. Dobry suplement diety z jodem pomoże Ci uzupełnić braki i w efekcie zdrowiej spać, cieszyć się dobrym samopoczuciem i wysokim poziomem energii. Kapsułki z jodem powinny przyjmować osoby, które dostarczają sobie mało tego pierwiastka w diecie i unikają takich produktów, jak ryby morskie (dorsz, makrela, mintaj), owoce morza, algi, nabiał czy jajka, a także nie spożywają soli jodowanej. Pamiętaj jednak, że dolegliwości sugerujące niski poziom jodu mogą zarazem zwiastować choroby tarczycy, te zaś wymagają dokładnej diagnostyki, a suplementacja powinna się odbywać pod okiem lekarza. Szczególną ostrożność w przyjmowaniu jodu zachowaj, jeśli cierpisz na chorobę Hashimoto, ponieważ nadmiar tego pierwiastka może zaostrzyć objawy choroby.

Suplementacja jodem w ciąży i podczas karmienia piersią

Zapotrzebowanie na jod w ciąży i w czasie laktacji wyraźnie wzrasta. Wiedząc o tym, jak istotny jest ten mikroelement dla zdrowia dziecka i przyszłej mamy, dołączyliśmy do naszej oferty tabletki z jodem dla ciężarnych w formie multiwitaminy – minerały i witaminy prenatalne. Dzienna dawka jodu rekomendowana dla ciężarnych to 250 µg, natomiast kobiety karmiące potrzebują 290 µg, a w niektórych przypadkach nawet wyższej dawki. Dostarczając sobie odpowiednią ilość pierwiastka, dbasz zarówno o zdrowie swoje, jak i rozwijającego się dziecka. Suplementację warto stosować jeszcze przed zajściem w ciążę, a także od pierwszych jej tygodni. Przez rozpoczęciem przyjmowania danego preparatu zalecana jest również konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę. Zbyt niski poziom jodu zwiększa ryzyko powstania zaburzeń neurologicznych i niedorozwoju umysłowego u dziecka, dlatego tak ważna w tym wyjątkowym okresie jest dbałość o jod w diecie i najlepsze suplementy.