Tarczyca

Pokazano 1-28 z 55 pozycji

Suplementy na tarczycę – naturalne wsparcie dla gruczołu tarczowego

Choroby i zaburzenia pracy tarczycy mogą zdezorganizować funkcjonowanie całego organizmu. Ten niepozorny gruczoł produkuje ważne hormony, wpływa na metabolizm, reguluje działanie wielu układów oraz kontroluje temperaturę ciała. Od jego sprawnej i wydajnej pracy zależy również Twoje samopoczucie i poziom energii. Suplementy na tarczycę pomagają wzmocnić ten narząd i zapobiec jego nieprawidłowemu działaniu, a także wspierają terapię schorzeń gruczołu tarczowego. W naszej ofercie znajdziesz herbaty i zioła, witaminy i minerały kluczowe dla funkcjonowania tarczycy oraz wysokiej jakości preparaty wspomagające jej aktywność. Suplementacja na tarczycę przeprowadzana pod kontrolą lekarza endokrynologa może być ważnym elementem uzupełniającym leczenia, a także częścią profilaktyki. Pomaga uzupełnić niedobory, złagodzić stany zapalne i uregulować proces wydzielania hormonów tarczycowych, a także zmniejszyć wiele uciążliwych objawów.

Witaminy i minerały na tarczycę – które z nich warto suplementować?

Jak wspierać tarczycę i dbać o jej prawidłowe działanie? Duże znaczenie dla gruczołu tarczowego ma zdrowa dieta oraz dostarczanie organizmowi wartościowych substancji odżywczych, witamin i minerałów. Jest to ważne zarówno dla profilaktyki, jak i skuteczności leczenia takich schorzeń, jak nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy czy choroba Hashimoto. Dostępny w naszej ofercie selen w kapsułkach i tabletkach pomaga wyrównać poziom tego pierwiastka w sytuacji niedoboru. Selen zmniejsza ryzyko schorzeń gruczołu tarczowego, wpływa na prawidłową przemianę hormonów w tarczycy i tkankach, chroni przed uszkodzeniem narządu, a także działa przeciwzapalnie. W naszej ofecie znajdziesz duży wybór preparatów na tarczycę zawierających ten pierwiastek, między innymi Selen Now Foods. Dla zdrowia gruczołu tarczowego ważna jest również witamina D – jej zbyt mała ilość sprzyja stanom zapalnym tarczycy oraz może powodować chorobę Hashimoto. Pamiętaj, aby witaminy i minerały wpływające na pracę tarczycy przyjmować pod kontrolą lekarza.

Tabletki na tarczycę z jodem – uzupełnianie niedoboru w organizmie

Kluczowy dla produkcji hormonów tarczycowych – tyroksyny i trójjodotyroniny - jest również jod. Jego niedobór może skutkować powstaniem woli i niedoczynności tarczycy, jest także bardzo szkodliwy dla rozwijającego się płodu. W przypadku niedoboru lub zagrożenia niedoborem wskazana może być więc jego suplementacja. Sklep Zawsze Naturalnie oferuje szeroką gamę tabletek na tarczycę z jodem zarówno w formie kropli, jak i kapsułek czy tabletek. Proponujemy między innymi Jod Aliness w postaci jodku potasu – tabletki w dobrze przyswajalnej formule, doskonałe również dla wegan. Doskonałym źródłem tego pierwiastka jest również suplement diety w tabletkach Kelp Now Foods. Zawiera on popularny w kuchni azjatyckiej kelp, czyli wodorosty należące do alg brązowych. Wypróbuj także organiczny, sproszkowany kelp od This is Bio. Warto pamiętać, że odpowiednia ilość jodu w organizmie chroni przed niedoczynnością gruczołu tarczowego, a także wspomaga jej leczenie. Jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży i rozwijającego się w łonie matki dziecka.

Zioła na tarczycę, które wzmacniają jej działanie – po które sięgnąć?

Choroby tarczycy dają szereg objawów, które uzależnione są od rodzaju schorzenia (niedoczynność, nadczynność, Hashimoto). Niedoczynność tarczycy może się objawiać zmęczeniem i sennością, uczuciem zimna, obniżeniem nastroju, zaburzeniami pamięci i koncentracji, a także przybieraniem na wadze. Podobne objawy mogą występować w chorobie Hashimoto. Z kolei nadczynność daje takie symptomy, jak chudnięcie, drażliwość, potliwość, wypadanie włosów, podwyższone tętno czy charakterystyczny wytrzeszcz oczu. W uregulowaniu pracy tego gruczołu mogą pomóc zioła na tarczycę, jednak zawsze należy przyjmować je w porozumieniu z lekarzem – pozwoli to dostosować rodzaj ziół do konkretnego schorzenia i uniknąć niepożądanych interakcji z lekami. W naszej ofercie znajdziesz takie rośliny i glony wspomagające gruczoł tarczowy, jak karbieniec ziele (wspomaga leczenie nadczynności tarczycy), morszczyn pęcherzykowaty (Jodofix herbatka z morszczynem), piwonia, guggul, catalpa, a także herbata ziołowa Harmonia Tarczycy Natura Wita.

Preparaty wspomagające pracę tarczycy – na energię i lepsze samopoczucie

Zaburzenia pracy tarczycy bardzo mocno obniżają jakość życia. Zmęczenie, brak energii, trudności ze skupieniem uwagi, wahania nastroju, problemy ze skórą i włosami – w zależności od rodzaju zaburzenia spektrum objawów może być naprawdę szerokie. Naturalne suplementy na tarczycę pomagają uregulować i usprawnić jej działanie dzięki kompleksowej zawartości witamin, minerałów i substancji roślinnych. Jednym z nich jest Thyroid Energy Now Foods wzbogacony o takie składniki, jak witaminy z grupy B, selen, jod, cynk czy żywica Guggul. Wśród preparatów wspierających pracę tarczycy znajdziesz również Thyroid T3 Absolute Nutrition, który usprawnia przemianę hormonu T4 w T3, poprawiając tym samym przemianę materii i ułatwiając spalanie tłuszczu. Dostępne w naszej ofercie tabletki i zioła pomogą Ci wzmocnić tarczycę, stymulować jej pracę, a tym samym poprawić komfort codziennego życia.