Osteoporoza

25,52 zł
Suplement diety Witamina D3 4000 IU marki Wellbear dostarcza wysoką dawkę substancji kluczowej dla zdrowia kości, zębów, a także sprawnego układu odpornościowego.
Vitaler's Wapń 120 mg + D3...
  Ostatnie sztuki w magazynie
  31,90 zł
  Suplement diety marki Vitaler's to kompleksowe zestawienie zawierające wapń i witaminę D3. Połączenie tych substancji w jednym preparacie zapewnia synergię ich oddziaływania i zwiększa pozytywny wpływ na zdrowie kości, zębów i układu ruchu.
  Veganicity Calcium Extra...
   Ostatnie sztuki w magazynie
   20,99 zł
   Veganicity Calcium Extra Wapń + Magnez + Witamina D - kompleks przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi, funkcjonowania mięśni oraz metabolizmu energetycznego. Ponadto pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, pomaga również w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu.
   21,90 zł
   Suplement diety Miedź marki Vitaler's pomaga uzupełnić niedobór tego pierwiastka śladowego w organizmie. Jego właściwy poziom jest istotny dla kondycji układu nerwowego, a także dla prawidłowej pigmentacji włosów i skóry.
   Pokazano 1-28 z 59 pozycji

   Naturalne suplementy na osteoporozę – witaminy, minerały i zioła

   Osteoporoza to poważne schorzenie układu szkieletowego, którego pierwsze symptomy mogą się pojawić już po 40 roku życia. Niezdiagnozowana i nieleczona prowadzi często do niekontrolowanych złamań, licznych hospitalizacji, uciążliwych odleżyn, zakrzepicy i innych powikłań. To choroba cywilizacyjna, w przypadku której szczególnie istotna jest profilaktyka. Pomóc w tym mogą naturalne suplementy na osteoporozę zapobiegające niedoborom ważnych pierwiastków i wzmacniające układ kostny. Bardzo ważna jest również zdrowa dieta obfitująca w produkty bogate w wapń, magnez czy witaminę C. Kluczowa dla zapobiegania osteoporozie będzie także regularna dawka ruchu, która hamuje powstawanie ubytków masy kostnej i zwiększa wytrzymałość kości. Sklep online Zawsze Naturalnie oferuje szeroki wachlarz preparatów z witaminą D, wapniem i innymi substancjami kluczowymi dla kondycji szkieletu. Rozsądna suplementacja stosowana w konsultacji z lekarzem może pomóc zarówno w uniknięciu choroby, jak i w jej skuteczniejszej terapii.

   Preparaty na osteoporozę – ważny element profilaktyki i leczenia

   Pułapką osteoporozy jest to, że potrafi ona długo nie dawać objawów. Często pierwszym symptomem jest niespodziewane złamanie kości w pozornie niegroźnej sytuacji. To wszystko sprawia, że już w młodym wieku warto kontrolować poziom substancji kluczowych dla prewencji tej choroby i dbać o ich właściwą podaż. Pozwoli to na osiągnięcie maksymalnej szczytowej gęstości kości, co jest najlepszą inwestycją w zdrowy układ szkieletowy. Kluczowa jest między innymi suplementacja wapnia i witaminy D u osób zagrożonych niedoborem lub posiadających zbyt niski poziom tych składników w organizmie. W naszym asortymencie znajdziesz preparaty na osteoporozę z witaminą D w zróżnicowanych dawkach i dobrze przyswajalnej formie. Jednym z nich jest Witamina D3 Puritan’s Pride w kapsułkach dla osób po 75 roku życia, która zawiera formułę SUNVITE D3 o bardzo dobrej wchłanialności. Proponujemy również witaminę D3 Aliness w kroplach z organiczną oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia.

   Witaminy i minerały kluczowe dla skutecznej prewencji osteoporozy

   Obok „witaminy słońca” w walce z osteoporozą istotny jest odpowiedni poziom wapnia. Jego podstawowym źródłem jest dieta, jednak w przypadku problemów z podażą wapnia w pożywieniu lekarz może zalecić suplementację tego minerału. Ważny dla leczenia i profilaktyki jest również magnez, który odgrywa ogromną rolę w prawidłowym przyswajaniu wapnia i wpływa na poprawę gęstości tkanki kostnej. Nasz sklep online z naturalnymi suplementami diety oferuje między innymi cytrynian magnezu Solgar, który jest jedną z najlepiej przyswajalnych form tego minerału. Wśród minerałów na osteporozę warto wymienić również cynk - jego odpowiedni poziom poprawia kondycję kości u osób cierpiących na to schorzenie. W naszej ofercie znajdziesz zarówno cynk w samodzielnej formie, jak i kompleksowe preparaty, na przykład Wapń, Magnez, Cynk Solgar w wygodnych tabletkach. Wśród preparatów na osteoporozę ważną rolę odgrywają również produkty z witaminą C i witaminą K.

   Zioła na osteoporozę - pomagają wzmocnić kości i utrzymać ich gęstość

   Najbardziej zagrożone tą podstępną chorobą są osoby w podeszłym wieku, kobiety po menopauzie, osoby stosujące dietę ubogą w wapń, a także przyjmujące niektóre leki. Ryzyko zachorowania rośnie, jeśli przez długi czas nie podejmujemy żadnej aktywności fizycznej. Pomocne w walce z osteoporozą mogą być nie tylko witaminy i minerały, ale również niektóre zioła. Nasz sklep online oferuje między innymi suplementy ziołowe na osteoporozę zawierające skrzyp polny. Obecny w tej roślinie krzem poprawia kondycję tkanki kostnej i usprawnia metabolizm wapnia. Ryzyko pojawienia się osteoporozy zmniejsza również dziki pochrzyn, znany też jako Wild Yam. Z kolei badania przeprowadzone na zwierzętach przez naukowców z Uniwersytetu Arkansas sugerują, że substancje zawarte w owocach borówki mogą pozytywnie wpływać na wielkość masy kostnej również u człowieka. W naszym asortymencie możesz znaleźć między innymi ekstrakt z owoców borówki czarnej firmy Puritan’s Pride.

   Aktywność fizyczna, zdrowa dieta i suplementy diety na osteoporozę

   Błędy dietetyczne, mała ilość ruchu, palenie tytoniu i częste sięganie po alkohol – te wszystkie czynniki sprawiają, że coraz młodsze osoby są zagrożone osłabieniem układu szkieletowego i rosnącą podatnością na złamania. Zdrowa i zrównoważona dieta oraz regularna aktywność fizyczna to kluczowe elementy profilaktyki. Ważne uzupełnienie stanowią naturalne suplementy na osteoporozę, które zawierają składniki mogące zmniejszyć ryzyko zachorowania – wpłynąć na wzmocnienie koścca, poprawić wchłanianie wapnia i spowolnić utratę gęstości tkanki kostnej. Ich stosowanie pod kontrolą lekarza może być też pomocne podczas leczenia istniejącej już choroby. W sklepie Zawsze Naturalnie znajdziesz między innymi środek zawierający siarkę organiczną – Ultra MSM firmy Swanson. Siarka organiczna pomaga uzupełnić niedobór tego pierwiastka w organizmie, a tym samym ułatwić walkę z osteoporozą. Pamiętaj, aby przed wprowadzeniem suplementacji skonsultować się z lekarzem, a także by stosować się do zalecanych dawek.