Ziółko Kozieradka nasiona - 200 g

  Ziółko Kozieradka nasiona - 200 g

  Obecnie brak na stanie
  6,39 zł
  Brutto

  Ziółko Kozieradka w nasionach stosowana jest jako przyprawa do cielęciny, baraniny, drobiu, ryb. Świetnie sprawdza się również jako napar, szczególnie polecana do picia dla osób zmagających się z problemem z cholesterolem. Wcierka z naparu z nasion kozieradki zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje wzrost nowych kosmyków, w tym tzw. baby hair. Oprócz tego łagodzi podrażnienia skóry głowy.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Kozieradka – co warto o niej wiedzieć?

  Kozieradka pospolita [łac. Trigonella foenum-graecum], a inaczej greckie siano, czy grecka koniczyna to zielna roślina jednoroczna, uprawiana w rejonach Morza Śródziemnego, Europy Środkowej, a także Polsce. Roślina ta najczęściej dorasta do 60 cm wysokości. Kwitnie w czerwcu i lipcu, a zapylona przez owada wydziela słodki, nieco mdły korzenny zapach. Surowcem zielarskim są nasiona kozieradki Semen Foenugraeci, które są bogatym źródłem substancji biologicznie czynnych. Jest to bardzo cenna roślina dzięki czemu znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Mimo, że kozieradka używana jest głównie w lecznictwie, to w ostatnim czasie znajduje coraz szersze zastosowanie w kuchni i kosmetyce.

  Kozieradka:

  • Obniża poziom cholesterolu.
  • Ułatwia trawienie pokarmów i ich przyswajanie.
  • Przyczynia się do obniżenia stężenia całkowitego cholesterolu.

  Nasiona kozieradki – właściwości lecznicze

  Kozieradka pospolita posiada wiele cennych właściwości. Przede wszystkim działa na obniżenie poziomu cukru we krwi. Nasiona tej rośliny posiadają 20-30% substancji śluzowych, które składają się m.in. z galaktomannanów. Te substancje mają wpływ na spowolnienie opróżniania żołądka, a ponadto minimalizują poposiłkowy wzrost poziomu glukozy. Kozieradka jest też polecana dla osób mających problemy z cholesterolem. Odpowiednio stosowana przyczynia się do obniżenia stężenia całkowitego cholesterolu, „złego” cholesterolu LDL, trójglicerydów i VLDL – lipoprotein o bardzo małej gęstości. Wszystko dzięki saponinom steroidowym, które nasilają metabolizm cholesterolu i jego przemianę w wątrobie do kwasów żółciowych, których wydalanie stymulują.

  Składniki:

  Kozieradka nasiona 100%

  Przechowywanie:

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.

  5903240520541

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  6 innych produktów w tej samej kategorii: