Czarnuszka to aromatyczna przyprawa do pieczywa. Można ją dodawać do konserwowania ogórków w celu zachowania ich jędrności a także do dań mięsnych i warzywnych by nadać im wyrazistości.
Czarnuszka to aromatyczna przyprawa do pieczywa. Można ją dodawać do konserwowania ogórków w celu zachowania ich jędrności a także do dań mięsnych i warzywnych by nadać im wyrazistości
Nazywana jest czarnym kminem, a także „złotem Faraonów”. Przyprawę stanowią czarne nasionka mające charakterystyczny smak – słodkawy, ale jednocześnie ostry i lekko palący oraz swoisty zapach. Aby uwydatnić jej specyficzny smak należy ją uprażyć. Sposób użycia: Czarnuszkę stosuje się do posypywania pieczywa, potraw oraz do pieczenia.
Ziarno orkisz jest ziarnem wysoko pożywnym a do tego wartościowszym i łagodniejszym niż inne zboża. Wyróżnia się wyjątkowym, orzechowym smakiem i aromatem.
Mąka pszenna typ 1850 jest wytwarzana tradycyjnymi metodami z ekologicznego ziarna pozyskanego z bieszczadzkich gospodarstw rolnych. Twórcą jej nazwy był pastor Sylvester Graham, który miał być przeciwnikiem wysoko przetworzonej mąki, zamiast tego chciał stworzyć produkt tworzony w sposób prosty, co miało dać efekt w postaci zdrowej mąki.
Ziarno Teff - miłka abisyńska. Teff (Eragrostis tef) jest jednym z najstarszych zbóż pochodzenia afrykańskiego. Ziarno zawiera dużo metioniny, wapnia, żelaza, kwasu foliowego i antyoksydantów. Zarówno ziarno, jak i mąka są również zasobne w błonnik pokarmowy. Teff uchodzi za szczególnie zdrowe zboże, stanowiące wartościowe uzupełnienie diety bezglutenowej.
Mąkę kasztanową uzyskuje się ze zmielenia kasztanów jadalnych. Charakteryzuje sie słodkim, lekko orzechowym smakiem. Jest naturalnie bezglutenowa. Może stanowić substytut innych mąk lub dodatek do nich. Doskonała do domowych wypieków, ciast, gofrów, naleśników.
Mąka pszenna typ 500 ekologiczna jest wytwarzana tradycyjnymi metodami z ziarna pozyskanego z bieszczadzkich gospodarstw rolnych, które posiadają certyfikat ekologiczny. Jest najpopularniejszą mąką.
Karob, czyli chleb świętojański, to roślina strączkowa o wysokiej zawartości błonnika, magnezu, fosforu i żelaza. Często stosowany jest jako zamiennik kakao. Naturalnie słodki, nie zawiera kofeiny, można go stosować tak jak kakao - do deserów, wypieków, lodów itp.
Tapioka - produkt skrobiowy otrzymywany z manioku. Sprawdza się jako środek zagęszczający do zup, sosów, kisieli czy budyniu. Polecana w szczególności dla osób chorujących na miażdżycę lub będących na specjalistycznych lub odchudzających dietach.
Pasta kokosowa BIO Pięć Przemian nazywana często masłem kokosowym to w 100% zmielony miąższ kokosa pochodzącego z upraw ekologicznych. Jej intensywny smak i zapach idealnie pasuje do potraw kuchni azjatyckiej oraz jako wyśmienity dodatek do deserów (ciast, lodów czy musli). Świetnie nadaje się do smarowania pieczywa. Podobnie jak olej...
Cynamon cejloński jest najcenniejszą odmianą tej przyprawy. Charakteryzuje się niższą zawartością kumaryny i kwalifikuje się go jako zioło lecznicze. Jest również łagodniejszy i słodszy w smaku. Znakomity do słodkich dań z ryżu, pieczonych jabłek, wina grzanego, ciast.
Czarny sezam ma orzechowy, lekko słodki smak. Doskonale nadaje się do sushi, sałatek, surówek, mięs, warzyw, jako posypka do chleba. Przed spożyciem powinien zostać zmielony, ugotowany lub namoczony