Wapń

Solgar Wapń Magnez plus Bor...
  Ostatnie sztuki w magazynie
  58,85 zł
  Suplement diety Calcium Magnesium plus Boron to wysokiej jakości preparat dostarczający trzy ważne pierwiastki: wapń, magnez i bor. Produkt pomaga zapobiec niedoborom tych substancji, a także uzyskać odpowiednią ich podaż w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania.
  34,77 zł
  Suplement diety marki Vitaler's to kompleksowe zestawienie zawierające wapń i witaminę D3. Połączenie tych substancji w jednym preparacie zapewnia synergię ich oddziaływania i zwiększa pozytywny wpływ na zdrowie kości, zębów i układu ruchu.
  67,46 zł
  Ten uniwersalny produkt sprawi, że przestaniesz szukać odpowiedzi na pytanie: „jakie witaminy powinni brać wegetarianie i weganie”. Zawarta w nim formuła umożliwia optymalne wchłanianie pełnej gamy multiwitamin i składników mineralnych oraz witaminy D3 pochodzenia roślinnego.
  22,21 zł
  Veganicity Calcium Extra Wapń + Magnez + Witamina D - kompleks przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi, funkcjonowania mięśni oraz metabolizmu energetycznego. Ponadto pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, pomaga również w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu.
  Jednoskładnikowe

  Ziółko Pokrzywa - 200 g

  5903240520435
  13,07 zł
  Pokrzywa posiada wiele cennych właściwości. Wyróżnia się wysoką obecnością witamin A, K, B2 oraz C, a dodatkowo znajdują się w niej bogate zasoby takich minerałów, jak magnez czy wapń. Wykazuje właściwości moczopędne, dlatego zwiększa ilość wydalanego mocznika z organizmu i polecana jest osobom cierpiącym na kamicę nerkową. Dzięki dużej zawartości żelaza,...
  Pokazano 1-28 z 39 pozycji

  Wapń – na mocne kości, zęby i mięśnie oraz dobrą krzepliwość krwi

  Bez wapnia układ kostny człowieka nie może rozwijać się i funkcjonować prawidłowo. Fundamentalny jest również wpływ tego pierwiastka na zdrowie zębów, proces krzepnięcia krwi, a także właściwą pracę układu nerwowego. Niedobór wapnia odbije się negatywnie nie tylko na Twoich kościach i uzębieniu, ale również zaburzy pracę mięśni, osłabi przekazywanie impulsów nerwowych i utrudni gojenie ran. Dbaj o to, aby w Twojej diecie nie zabrakło zdrowej żywności obfitującej w ten pierwiastek, a w razie potrzeby – sięgnij po suplement diety z wapniem z naszej oferty. Zrównoważona podaż tego makroelementu jest bardzo ważna dla poprawnej pracy całego organizmu, a w efekcie – dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Dostępne w naszym asortymencie naturalne produkty z wysoką zawartością Ca oraz dobrej jakości preparaty zawierające wapń pomogą Ci utrzymać jego prawidłowy poziom i uzupełnić ewentualne braki w tkankach.

  Tabletki z wapniem – na osteoporozę, złamania, a nawet depresję

  Biorąc pod uwagę zróżnicowane potrzeby naszych Klientów, przygotowaliśmy zarówno preparaty z wapniem zawierające wyłącznie ten makroelement, jak i kompleksowe multiwitaminy, których składnikiem jest wapń. Niezwykle wartościowy naturalny produkt stanowi wapń z muszli ostryg. Cechuje go nie tylko wyjątkowo duża ilość pierwiastka w preparacie, ale również wysoka przyswajalność. Oferujemy także wapń w tabletkach na zęby i kości o zróżnicowanej zawartości makroelementu w jednej tabletce – z łatwością wybierzesz dawkę dostosowaną do potrzeb swojego organizmu. Sięgnij również po suplement wapń i witamina D3, który pozwoli Ci uzupełnić niedobór obu tych substancji i zmaksymalizować pozytywny wpływ suplementacji na układ kostny. Właściwy poziom pierwiastka chroni nie tylko przed słabą krzepliwością krwi, osteoporozą i złamaniami, ale również przed depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi. Dbając o jego prawidłową podaż, będziesz spokojniejszy, mniej nerwowy, a Twój sen będzie przynosił odpoczynek i regenerację. 

  Wapń dla dzieci i młodzieży – dlaczego jest tak ważny?

  Dzienna dawka wapnia jest potrzebna każdemu człowiekowi bez względu na wiek. Istnieją jednak okresy w życiu, gdy zapotrzebowanie na ten pierwiastek wzrasta. Dzieciństwo oraz czas dorastania to etap intesywnego rozwoju i wzrostu kości oraz zębów, dlatego tak istotna jest wówczas dieta bogata w wapń: mleko, jogurt, maślanka, ser żółty, szprotki, sardynki, tofu, migdały i biała fasola. W wieku nastoletnim i we wczesnej dorosłości pierwiastek ten buduje szczytową masę kostną, a właściwy przebieg tego procesu jest ważny dla zdrowia układu kostnego przez całe dalsze życie, aż do starości. Menu dziecka nie zawsze pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wapń. Dlatego jeśli wiesz, że Twoja pociecha przyjmuje za mało makroelementu wraz z pożywieniem, ważne jest uzupełnianie braków poprzez suplementację. W naszej ofercie znajdziesz wiele dobrej jakości preparatów, które zawierają ten niezwykle cenny pierwiastek: wapń dla dzieci w tabletkach i w kapsułkach, a także wapno dla dzieci w proszku i w pastylkach do ssania oraz w płynie. To doskonały sposób na uzupełnienie jadłospisu Twojego dziecka i dostarczenie mu tego, co niezbędne do harmonijnego rozwoju.

  Wapń dla ciężarnych, karmiących piersią i dla seniorów

  Większa ilość tej kluczowej substancji jest potrzebna również kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także paniom w okresie menopauzy oraz wszystkim osobom starszym. Jeśli jesteś w jednej z tych grup, warto przeanalizować, czy nie masz objawów niedoboru i czy Twój organizm nie dostaje za mało wapnia w stosunku do potrzeb. W okresie ciąży odpowiednie zasoby tego makroelementu umożliwiają prawidłowe tworzenie układu kostnego i zawiązków zębów u dziecka, ale również wpływają na właściwe formowanie układu nerwowego i serca. Przedłużający się deficyt wapnia powoduje nie tylko zaburzony rozwój płodu, ale również prowadzi do odwapnienia kości u przyszłej mamy i zwiększa ryzyko osteoporozy w późniejszych latach. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wapń w tabletkach, ale również zdrową żywność, która powinna być elementem diety bogatej w wapń, taką jak spirulina i chlorella w proszku, sproszkowany brokuł, baobab i kurkuma, mąka konopna czy ekstrakt z moringi. Po wymienione produkty powinny sięgnąć również osoby, które interesuje organiczny wapń dla osób starszych. U seniorów dochodzi do szczególnie intensywnej utraty masy kostnej i znacznie wzrasta ryzyko osteoporozy czy złamań, dlatego odpowiednia podaż tego makroelementu jest kluczowa dla zdrowia i komfortu życia.

  Suplementy diety z wapniem – jak przyjmować je prawidłowo?

  W przypadku każdego pierwiastka szkodliwy może być zarówno zbyt niski, jak i za wysoki poziom. Jednak w przypadku wapnia zalecana jest szczególna ostrożność. Nadmiar tego makroelementu, czyli hiperkalcemia, może powodować bardzo poważne objawy: nadciśnienie tętnicze, arytmię, wymioty, ból brzucha i kamicę nerkową, a w dłuższej perspektywie – jak mówią wyniki badań - mieć związek ze zwiększonym ryzykiem zawału serca. Konieczne jest zatem dawkowanie preparatów wapnia zgodnie z zaleceniami producenta, a także wskazówkami lekarza. Stężenie Ca we krwi możesz sprawdzić, wykonując odpowiednie badanie w laboratorium. Znając ilość pierwiastka w organizmie, możesz stosować bezpieczną i skuteczną suplementację wapnia oraz uniknąć negatywnych skutków nadmiaru. Pamiętaj, że uzupełnianie niedoborów jest korzystne dla organizmu, a długotrwały deficyt niesie tak samo poważne skutki, jak nadmiar tego makrolementu. Bardzo ważna jest tutaj równowaga, zdrowa dieta, a w razie potrzeby – odpowiednie preparaty z wapniem.