Wapń

31,90 zł
Suplement diety marki Vitaler's to kompleksowe zestawienie zawierające wapń i witaminę D3. Połączenie tych substancji w jednym preparacie zapewnia synergię ich oddziaływania i zwiększa pozytywny wpływ na zdrowie kości, zębów i układu ruchu.
12,90 zł
Jarzynka z Solą Himalajską to przyprawa podkreślająca smak każdego dania, podstawa kuchni polskiej.  Sól powinna być na co dzień ograniczana, lecz decydując się na jej użycie wybierajmy tę z właściwościami prozdrowotnymi dla naszego organizmu. Użyta w naszym produkcie różowa sól himalajska wydobywana jest ręcznie z pasm górskich Himalajów. Jest uważana za...
9,90 zł
Naturalna sól kamienna, wydobywana tradycyjną metodą górniczą w Kopalni Soli "Kłodawa", która jest pozostałością po Morzu Cechsztyńskim. Jest niejodowana, dzięki czemu idealnie nadaje się do przetworów. Zawiera szereg naturalnych mikroelementów, zbliżonych do ich zawartości w płynie ustrojowym człowieka, co czyni je łatwo przyswajalnymi. Sól kłodawska...
6,86 zł
Czarnuszka to aromatyczna przyprawa do pieczywa. Można ją dodawać do konserwowania ogórków w celu zachowania ich jędrności a także do dań mięsnych i warzywnych by nadać im wyrazistości
Soki, napoje

Sok malinowy bez cukru BIO 500ml BATOM

5907709951969
31,96 zł
Sok tłoczony ze świeżych, ekologicznych malin, pasteryzowany. Doskonały do bezpośredniego spożycia oraz jako dodatek do deserów i napojów.
Soki, napoje

Sok malinowy bez cukru BIO 330ml BATOM

5907709950535
25,96 zł
Firma Batom poleca doskonałej jakości sok tłoczony na zimno ze świeżych, ekologicznych owoców, bez dodatku cukru. Zawiera wyłącznie cukry naturalnie występujące w owocach. Pasteryzowany
Suplementy

Proszek zasadowy Base Plus 200g

5903818916400
38,00 zł
Proszek Zasadowy BASE PLUS pomaga utrzymać prawidłową równowagę kwasowo - zasadową organizmu.
Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Wapń – na mocne kości, zęby i mięśnie oraz dobrą krzepliwość krwi

Bez wapnia układ kostny człowieka nie może rozwijać się i funkcjonować prawidłowo. Fundamentalny jest również wpływ tego pierwiastka na zdrowie zębów, proces krzepnięcia krwi, a także właściwą pracę układu nerwowego. Niedobór wapnia odbije się negatywnie nie tylko na Twoich kościach i uzębieniu, ale również zaburzy pracę mięśni, osłabi przekazywanie impulsów nerwowych i utrudni gojenie ran. Dbaj o to, aby w Twojej diecie nie zabrakło zdrowej żywności obfitującej w ten pierwiastek, a w razie potrzeby – sięgnij po suplement diety z wapniem z naszej oferty. Zrównoważona podaż tego makroelementu jest bardzo ważna dla poprawnej pracy całego organizmu, a w efekcie – dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Dostępne w naszym asortymencie naturalne produkty z wysoką zawartością Ca oraz dobrej jakości preparaty zawierające wapń pomogą Ci utrzymać jego prawidłowy poziom i uzupełnić ewentualne braki w tkankach.

Tabletki z wapniem – na osteoporozę, złamania, a nawet depresję

Biorąc pod uwagę zróżnicowane potrzeby naszych Klientów, przygotowaliśmy zarówno preparaty z wapniem zawierające wyłącznie ten makroelement, jak i kompleksowe multiwitaminy, których składnikiem jest wapń. Niezwykle wartościowy naturalny produkt stanowi wapń z muszli ostryg. Cechuje go nie tylko wyjątkowo duża ilość pierwiastka w preparacie, ale również wysoka przyswajalność. Oferujemy także wapń w tabletkach na zęby i kości o zróżnicowanej zawartości makroelementu w jednej tabletce – z łatwością wybierzesz dawkę dostosowaną do potrzeb swojego organizmu. Sięgnij również po suplement wapń i witamina D3, który pozwoli Ci uzupełnić niedobór obu tych substancji i zmaksymalizować pozytywny wpływ suplementacji na układ kostny. Właściwy poziom pierwiastka chroni nie tylko przed słabą krzepliwością krwi, osteoporozą i złamaniami, ale również przed depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi. Dbając o jego prawidłową podaż, będziesz spokojniejszy, mniej nerwowy, a Twój sen będzie przynosił odpoczynek i regenerację. 

Wapń dla dzieci i młodzieży – dlaczego jest tak ważny?

Dzienna dawka wapnia jest potrzebna każdemu człowiekowi bez względu na wiek. Istnieją jednak okresy w życiu, gdy zapotrzebowanie na ten pierwiastek wzrasta. Dzieciństwo oraz czas dorastania to etap intesywnego rozwoju i wzrostu kości oraz zębów, dlatego tak istotna jest wówczas dieta bogata w wapń: mleko, jogurt, maślanka, ser żółty, szprotki, sardynki, tofu, migdały i biała fasola. W wieku nastoletnim i we wczesnej dorosłości pierwiastek ten buduje szczytową masę kostną, a właściwy przebieg tego procesu jest ważny dla zdrowia układu kostnego przez całe dalsze życie, aż do starości. Menu dziecka nie zawsze pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wapń. Dlatego jeśli wiesz, że Twoja pociecha przyjmuje za mało makroelementu wraz z pożywieniem, ważne jest uzupełnianie braków poprzez suplementację. W naszej ofercie znajdziesz wiele dobrej jakości preparatów, które zawierają ten niezwykle cenny pierwiastek: wapń dla dzieci w tabletkach i w kapsułkach, a także wapno dla dzieci w proszku i w pastylkach do ssania oraz w płynie. To doskonały sposób na uzupełnienie jadłospisu Twojego dziecka i dostarczenie mu tego, co niezbędne do harmonijnego rozwoju.

Wapń dla ciężarnych, karmiących piersią i dla seniorów

Większa ilość tej kluczowej substancji jest potrzebna również kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także paniom w okresie menopauzy oraz wszystkim osobom starszym. Jeśli jesteś w jednej z tych grup, warto przeanalizować, czy nie masz objawów niedoboru i czy Twój organizm nie dostaje za mało wapnia w stosunku do potrzeb. W okresie ciąży odpowiednie zasoby tego makroelementu umożliwiają prawidłowe tworzenie układu kostnego i zawiązków zębów u dziecka, ale również wpływają na właściwe formowanie układu nerwowego i serca. Przedłużający się deficyt wapnia powoduje nie tylko zaburzony rozwój płodu, ale również prowadzi do odwapnienia kości u przyszłej mamy i zwiększa ryzyko osteoporozy w późniejszych latach. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wapń w tabletkach, ale również zdrową żywność, która powinna być elementem diety bogatej w wapń, taką jak spirulina i chlorella w proszku, sproszkowany brokuł, baobab i kurkuma, mąka konopna czy ekstrakt z moringi. Po wymienione produkty powinny sięgnąć również osoby, które interesuje organiczny wapń dla osób starszych. U seniorów dochodzi do szczególnie intensywnej utraty masy kostnej i znacznie wzrasta ryzyko osteoporozy czy złamań, dlatego odpowiednia podaż tego makroelementu jest kluczowa dla zdrowia i komfortu życia.

Suplementy diety z wapniem – jak przyjmować je prawidłowo?

W przypadku każdego pierwiastka szkodliwy może być zarówno zbyt niski, jak i za wysoki poziom. Jednak w przypadku wapnia zalecana jest szczególna ostrożność. Nadmiar tego makroelementu, czyli hiperkalcemia, może powodować bardzo poważne objawy: nadciśnienie tętnicze, arytmię, wymioty, ból brzucha i kamicę nerkową, a w dłuższej perspektywie – jak mówią wyniki badań - mieć związek ze zwiększonym ryzykiem zawału serca. Konieczne jest zatem dawkowanie preparatów wapnia zgodnie z zaleceniami producenta, a także wskazówkami lekarza. Stężenie Ca we krwi możesz sprawdzić, wykonując odpowiednie badanie w laboratorium. Znając ilość pierwiastka w organizmie, możesz stosować bezpieczną i skuteczną suplementację wapnia oraz uniknąć negatywnych skutków nadmiaru. Pamiętaj, że uzupełnianie niedoborów jest korzystne dla organizmu, a długotrwały deficyt niesie tak samo poważne skutki, jak nadmiar tego makrolementu. Bardzo ważna jest tutaj równowaga, zdrowa dieta, a w razie potrzeby – odpowiednie preparaty z wapniem.