Zestaw Startowy do Matchy Yuro MOYA
  Zestaw Startowy do Matchy Yuro MOYA
  Zestaw Startowy do Matchy Yuro MOYA

  Zestaw Startowy do Matchy Yuro MOYA

  Obecnie brak na stanie
  170,00 zł
  Brutto

  Startowy zestaw do przygotowywania matchy. Doskonały prezent dla miłośników Japonii i adeptów drogi herbaty „chado.” W skład zestawu wchodzą następujące elementy:

  Moya Matcha Tradycyjna 30g

  Matchawan – ceramiczna miseczka do matchy

  Chasen – bambusowa miotełka do matchy

   

  Moya Matcha Tradycyjna 30g

  Wysokiej jakości organiczna herbata matcha z pierwszego i drugiego zbioru. Moya Matcha Tradycyjna posiada intensywnie zieloną barwą, dobrze zbalansowany gorzko-słodki smak i delikatny herbaciany posmak. Idealnie pasuje do picia w tradycyjnej formie, jak również do przyrządzania matcha latte, smoothie i koktajli.


  Bambusowa miotełka do matchy Chasen

  Tradycyjna japońska miotełka do spieniania herbaty matcha. Miotełka wykonana jest z jednego kawałka bambusa, gdzie precyzyjne nacięcia i odpowiednie wiązanie bawełnianą nicią tworzy delikatne wąsy, które poprzez odpowiednie uformowanie tworzą piankę w trakcie ubijania matchy. Za pomocą chasena wykonujemy w miseczce ruchy przypominające literę W lub M. Pozwala to dobrze połączyć matchę z wodą tworząc zawiesinę, a na powierzchni herbaty powinien pojawić się kożuszek piany. Idealne spienienie herbaty jest możliwe dzięki elastycznym bambusowym szczecinkom miotełki chasen. Szczecinki te w ich dolnej części są delikatnie wygięte, a u góry zebrane razem i zakończone specjalną drewnianą rączką.


  Matchawan

  Matchawan został wykonany ręcznie na kole garncarskim z szarej gliny z delikatnym dodatkiem szamotu i szkliwa z glazury wykonanego zgodnie z wielowiekową japońską tradycją.

  Matchawan jest tradycyjnym narzędziem wykorzystywanym w japońskiej ceremonii herbacianej. Jest to również zdecydowanie najwygodniejsze naczynie do picia matchy, którą najlepiej utrzepywać bambusową miotełką (tzw. chasenem). Pionowe ścianki czarki i szerokie dno pozwalają łatwo i wygodnie „utrzepać” matchę w wodzie i szybko uzyskać warstwę pianki powierzchni. Należy pamiętać, że temperatura wody, w której przygotowywane jest matcha nie powinna przekraczać 80°C.

  Pojemność : 400 ml

  Wysokość: ok. 7,5-8,5 cm

  Średnica: ok 10,5-11,5 cm

  Kraj pochodzenia: Polska (krakowskie studio ceramiki KOOE)

  Wykonane ręcznie na kole garncarskim może zatem delikatnie odbiegać od tego na zdjęciu. Naczynie można myć w zmywarce.

  548458454

  Zobacz także

  6 innych produktów w tej samej kategorii: