Naruto zestaw startowy do matchy -...
  Naruto zestaw startowy do matchy -...
  Naruto zestaw startowy do matchy -...

  Naruto zestaw startowy do matchy - Tradycyjna 30 g MOYA

  Obecnie brak na stanie
  299,00 zł
  Brutto

  Tradycyjny zestaw do przygotowywania matchy.

  W skład zestawu wchodzą:

  Moya Matcha Tradycyjna 30g

  Matchawan – ceramiczna miseczka do matchy

  Chasen – bambusowa miotełka do matchy

  Podstawka pod Chasen

  Chashaku – bambusowa łyżeczka do matchy

   

  Zestaw do matchy Naruto

  Tradycyjny zestaw do przygotowywania matchy. Doskonały prezent dla miłośników Japonii i adeptów drogi herbaty „chado”. Zestaw zawiera do wyboru Matchę Tradycyjną wraz z następującymi akcesoriami:


  Matchawan Naruto

  Czarka do picia matchy, nazywana też matchawanem, to tradycyjne naczynie do sporządzania i picia sproszkowanej zielonej herbaty. Patrząc na morski kolor naczynia, łatwo sobie wyobrazić japońskie wybrzeże nad cieśniną Naruto i piękne widoki, które można tam podziwiać. Naczynie zostało najpierw ukształtowane za pomocą formy, a następnie obrobione ręcznie. Szerokie dno czarki pozwala na wygodne przyrządzenie matchy z wodą za pomocą chasenu.

  Pojemność : 350 ml

  Wysokość: ok. 7,5 – 8,5 cm

  Średnica: ok 11,5 cm.

  Kraj pochodzenia: Japonia

  Wykonane ręcznie na kole garncarskim może zatem delikatnie odbiegać od tego na zdjęciu. Naczynie można myć w zmywarce na delikatnym programie.


  Bambusowa miotełka do matchy Chasen

  Tradycyjna japońska miotełka do spieniania herbaty matcha. Miotełka wykonana jest z jednego kawałka bambusa, gdzie precyzyjne nacięcia i odpowiednie wiązanie bawełnianą nicią tworzy delikatne wąsy, które poprzez odpowiednie uformowanie tworzą jaspisową piankę w trakcie ubijania matchy. Za pomocą chasena wykonujemy w miseczce ruchy przypominające literę W lub M. Pozwala to dobrze połączyć matchę z wodą tworząc zawiesinę, a na powierzchni herbaty powinien pojawić się kożuszek piany. Idealne spienienie herbaty jest możliwe dzięki elastycznym bambusowym szczecinkom miotełki chasen. Szczecinki te w ich dolnej części są delikatnie wygięte, a u góry zebrane razem i zakończone specjalną drewnianą rączką.


  Podstawka pod Chasen

  Podstawka pod chasen to nie tylko piękny element tradycyjnego japońskiego zestawu matchy do ceremonii herbacianej. To praktyczne narzędzie, które pomaga utrzymać delikatne wąsy chasenu w idealnym kształcie zapewniając mu długowieczność. Podstawka wykonana jest z czarnej, lśniącej porcelany.


  Łyżeczka Chashaku

  Chashaku to łyżeczka, która służy do nakładania matchy. Oryginalnie wykonana jest z drewna bambusowego. Wykorzystywana w tradycyjnej japońskiej ceremonii herbacianej do nabierania sproszkowanej herbaty. Pozwala precyzyjnie nabrać potrzebną ilość matchy. Herbatę matcha przygotowuje się inaczej niż inne rodzaje herbaty, a używanie łyżeczki chashaku przybliża nas do tradycyjnej ceremonii.

  1255145145

  Zobacz także

  6 innych produktów w tej samej kategorii: