Ziółko Lukrecja korzeń - 100 g

  Ziółko Lukrecja korzeń - 100 g

  7,64 zł
  Brutto

  Ziółko Lukrecja posiada w swoim składzie jedynie sproszkowany korzeń lukrecji. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, a dzięki swym właściwościom wykrztuśnym polecana jest przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, oraz przy chorobach gardła i oskrzeli.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Czym jest lukrecja?

  Lukrecja – Glycyrrhiza L. – roślina, którą można rozpoznać po pierzastych liściach i czerwonych, niebieskawych lub fioletowych kwiatach podobnych do kwiatów grochu. Jednak dla nas kluczowe znaczenie będzie miało to, czego nie widać na pierwszy rzut oka – korzeń lukrecji.

  To w nim bowiem drzemią najważniejsze właściwości tej rośliny i to właśnie kłącze ma zastosowanie w medycynie tradycyjnej i pielęgnacji. W stanie naturalnym występuje w krajach azjatyckich i na południu Europy, ale jej uprawy można spotkać również w Polsce. Lukrecja znana jest głównie z landrynek i żelków, ale nie wszyscy lubią jej smak. W ostatnich latach coraz szerzej wykorzystywane są jej bogate prozdrowotne właściwości.

  Lukrecja – właściwości lecznicze

  Lukrecja posiada wiele właściwości, które są doceniane od wieków. Już w XVI i XVII wieku była stosowana jako środek wykrztuśny w chorobach górnych dróg oddechowych by złagodzić męczący kaszel. Co ciekawe tak słodka lukrecja, dzięki swoim bakteriobójczym właściwościom, zmniejsza liczebność Streptococcus mutans – paciorkowca zieleniejącego, który wchodzi w skład naturalnej flory bakteryjnej jamy ustnej i który jest głównym czynnikiem rozwoju próchnicy i innych chorób zębów. Ma to swoje potwierdzenie w statystykach – w Holandii i Skandynawii, gdzie cukierki na bazie korzenia lukrecji są bardzo popularne, wskaźnik próchnicy waha się od 2 do 10 proc.

  Lukrecja:

  • Posiada silne właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
  • Wspomaga gojenie się wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także regenerację podrażnionej śluzówki żołądka.
  • Dzięki swym właściwościom wykrztuśnym polecana jest przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, oraz przy chorobach gardła i oskrzeli.

  Składniki:

  Lukrecja korzeń 100%

  Propozycja stosowania:

  Jedną łyżeczkę zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut. Pić 1-2 razy dziennie.

  Przechowywanie:

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.

  5903240520619
  16 Przedmioty

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  6 innych produktów w tej samej kategorii: