Ziółko Kruszyna kora - 50 g

  Ziółko Kruszyna kora - 50 g

  4,80 zł
  Brutto

  Ziółko Kruszyna zawiera w swoim składzie jedynie korę kruszyny. Jest świetnym naturalnym środkiem na sporadyczne zaparcia. Pobudza soki trawienne oraz wpływa na lepsze przyswajanie pokarmów. Ze względu na swoje właściwości żółciopędne polecana jako uzupełnienie diety przy terapiach chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Kruszyna

  Kruszyna pospolita łac. Frangula alnus – gatunek krzewu należący do rodziny szakłakowatych [Rhamnaceae]. W Polsce możemy spotkać ją na całym niżu i w niższych położeniach górskich. Stosuje się też inne nazwy, na przykład: szakłak kruszyna, troszczyna czy wilczyna. W niektórych regionach traktowana jest jak chwast, ale osoby z wiedzą cenią ją za szerokie właściwości lecznicze. Najbardziej pożądanym produktem jest kora kruszyny, którą zbiera się wczesną wiosną z uprzednio ściętych młodych pędów i gałązek.

  Kora kruszyny – działanie przeczyszczające

  Dobrze wysuszona kora kruszyny zawiera antrachinony w ilości nie mniejszej niż 6% w przeliczeniu na glukofrangulinę A. W przeważającej mierze są to franguloemodyna i jej pochodne. Właśnie z uwagi na zawartość tych związków kora kruszyny ma tak gorzki smak i właściwości przeczyszczające – pobudzają one soki trawienne i wpływają na lepsze przyswajanie pokarmów.

  Kora kruszyny – na zaparcia

  Ze względu na wysoką zawartość antrazwiązków w korze kruszyny pobudza ona ruchy perystaltyczne oraz hamuje wchłanianie wody przez ścianki jelita. Powoduje to, że masa kałowa rozrzedza się i zwiększa swoją objętość. Właśnie z tego powodu surowiec ten sprawdza się w krótkotrwałym leczeniu sporadycznych zaparć. Co ważne działanie przeczyszczające obserwuje się dopiero po 6-10 godz. od podania kruszyny, ponieważ antrazwiązki dopiero w jelicie grubym są degradowane przez bakterie do aktywnego metabolitu.

  Składniki:

  Kruszyna kora 100%.

  Propozycja stosowania:

  Łyżeczkę kory, zalać szklanką (200 ml) letniej wody. Ogrzewać do wrzenia, gotować powoli pod przykryciem przez 15 minut. Odstawić na 10 minut i przecedzić. Wypić jednorazowo przed snem. Stosować nie częściej niż 3 razy w tygodniu.

  Przechowywanie:

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.

  5903240520695
  20 Przedmioty

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  6 innych produktów w tej samej kategorii: