Ziółko Głóg kwiat - 50 g

  Ziółko Głóg kwiat - 50 g

  4,62 zł
  Brutto

  Ziółko Kwiat głogu zawiera w swoim składzie jedynie suszony kwiat głogu. Polecany szczególnie jako napar do picia. Pity systematycznie może być bardzo pomocny przy nadciśnieniu oraz miażdżycy.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Kwiat głogu – co to jest?

  Głóg jest rośliną leczniczą, która posiada wiele substancji mogących pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Jest skuteczny we wspomaganiu ochrony serca czy przy normowaniu ciśnienia krwi. Poleca się go w stanach rozdrażnienia, nadmiernej pobudliwości czy bezsenności. Głóg nie ma dużych wymagań glebowych. Może rosnąć w lasach, na miedzach i przy drogach. Jego ozdobną odmianę można znaleźć również w parkach i ogrodach, ta jednak jest pozbawiona właściwości leczniczych. Najbardziej ceniony jest ten, który posiada kwiaty białe lub bladoróżowe.

  Właściwości kwiatów głogu

  Głóg posiada wiele właściwości zdrowotnych. Dzięki zawartości fenolokwasów, amin, fitosteroli, witaminy C oraz witamin z grupy B, garbników, pektyn i soli mineralnych jest jedną z najbardziej cenionych roślin leczniczych. Kwiat głogu posiada w swoim składzie związki flawonoidowe, które działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, macicy, dróg moczowych i naczyń krwionośnych. Działanie takie jest bardzo ważne w odniesieniu do naczyń wieńcowych, ponieważ dzięki temu zwiększa się dopływy utlenionej krwi do mięśnia sercowego, co z kolei przyczynia się do ustąpienia duszności i bólu. Dodatkowo kwiat głogu zawiera procyjanidy, które wpływają na obniżenie ciśnienia tętniczego.

  Kwiat głogu:

  • Pity systematycznie może być bardzo pomocny przy nadciśnieniu oraz miażdżycy.
  • Napar z kwiatu głogu może wykazywać pozytywne działania przy niwelowaniu dolegliwości sercowych oraz łagodzeniu bólów reumatycznych.
  • Posiada w swoim składzie związki flawonoidów

  Zastosowania naparu z kwiatów głogu

  W kuchni można głóg może być stosowany jako napar z kwiatów. Pity systematycznie jest bardzo pomocny przy nadciśnieniu oraz miażdżycy. Dodatkowo napar z kwiatu głogu działa bardzo pozytywnie przy niwelowaniu dolegliwości sercowych oraz złagodzi bóle reumatyczne, stawowe oraz mięśniowe.

  Składniki:

  Głóg kwiat 100%

  Propozycja stosowania:

  1 łyżeczkę, 2-3 razy na dobę zalać 200ml gorącej wody, zaparzać pod przykryciem przez 5-8 min.

  Przechowywanie:

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.

  5903240520282
  15 Przedmioty

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  6 innych produktów w tej samej kategorii: