Jaborandi liść cięty 50 g NANGA

  Jaborandi liść cięty 50 g NANGA

  5903076419811
  14,90 zł
  Brutto

  Potoślin jaborandi (Pilocarpus jaborandi) - surowcem zielarskim są liście, które zawierają ważny alkaloid – pilokarpinę, niegdyś izolowaną z liści jaborandi do produkcji farmaceutyków. W liściach znajdują się także inne alkaloidy (np. jabodyryna), olejek eteryczny, terpeny, garbniki i szczawiany. Pilokarpina ma wpływ na obniżanie ciśnienia wewnątrzgałkowego, dlatego bywa stosowana pomocniczo w jaskrze oraz w przypadku suchości oczu i jamy ustnej.

   

  Polska nazwa rodzajowa „potoślin” nawiązuje do właściwości tej rośliny. Mianowicie rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej stosowali jej liście w celu pobudzenia wydzielania śliny, łez oraz potu, który miał wspomagać organizm w walce z infekcjami. Jaborandi już wieki temu pojawił się w tradycyjnej medycynie Ameryki Południowej – jako wsparcie w przypadku drgawek, w stanach z gorączką oraz w infekcjach. Liście jaborandi używane były także wspomagająco w przypadku biegunek. Alkaloidy potoślinu poprawiają krążenie krwi w skórze, dlatego jaborandi zastosowane zewnętrznie wspiera jej odżywienie, pozytywnie wpływając na jej kondycję. Napar z liści potoślinu nałożony na włosy pomaga zachować ich piękny wygląd i zmniejszyć ich wypadanie.


  Właściwości prozdrowotne:

  -wkroplony do oka przyczynia się do obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego

  -oddziałuje na utrzymanie dobrego wyglądu skóry i wpływa korzystnie na kondycję włosów


  Skład: 
  liście jaborandi mielone 100%


  Zalecany sposób użycia:

  Napar: jedną łyżeczkę (1-2 g) liści jaborandi zalej jedną szklanką (250 ml) wrzącej wody i odstaw na 30 minut. Możesz wkraplać go do oczu, a także płukać i wcierać we włosy.

  Nalewka: liście jaborandi zalej alkoholem 60% w proporcji 1:5. Maceruj przez 1-5 tygodni. Po rozcieńczeniu w wodzie nalewkę możesz wcierać w skórę głowy. Nie wkraplaj jej do oczu.


  Uwaga
  ! Nigdy nie przekraczaj zalecanych porcji!

  Zgodnie z obowiązującym u nas prawem jaborandi jest rośliną przeznaczoną tylko do użytku zewnętrznego.


  Sposób przechowywania:
   przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, suchym i chłodnym.


  Przeciwwskazania:
   ciąża, karmienie piersią, dzieci poniżej 10 roku życia, nadwrażliwość na roślinę.


  Kraj pochodzenia: Brazylia

  5 Przedmioty

  Zobacz także

  12 innych produktów w tej samej kategorii: