NANGA Piołun ziele dziko rosnące 1kg

  NANGA Piołun ziele dziko rosnące 1kg

  5903076413673
  69,00 zł
  Brutto

  Bylica piołun (Artemisia absinthium) – zwana potocznie absyntem lub piołunem, jest to roślina należąca do rodziny astrowatych o pierzastosiecznych liściach i jasnożółtych kwiatostanach. Kwitnie zwykle przez cały okres letni

   

  Naturalnie występuje w Europie, Azji oraz w Afryce Północnej. Surowiec zielarski stanowi ziele piołunu, które obfituje w liczne glikozydy, związki kumarynowe, olejek lotny zawierający tujon, artemitynę (flawonoid) oraz całą gamę innych ważnych substancji bioaktywnych. Starożytne cywilizacje bardzo dobrze znały bylicę piołun, którą stosowały jako przyprawę kuchenną oraz aromatyzowały nią piwa i miody pitne. Obecnie także produkuje się z niej wysokoprocentowy alkohol zwany absyntem. Jednak najcenniejsze dla zdrowia zastosowanie tej rośliny znajdujemy w fitoterapii, która traktuje bylicę jako środek wspierający prawidłowe trawienie, wykazujący działanie przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze. Napar z piołunu sprawdza się w przypadku uczucia ciężkości po posiłku, a także jako relaksująca herbatka, kojąca nerwy i przynosząca spokojny sen.

  Właściwości prozdrowotne:

  • Wspiera prawidłowe trawienie – optymalizuje wydzielanie soków trawiennych oraz ruchy perystaltyczne. Korzystnie wpływa na wątrobę i drogi żółciowe.
  • Wspiera układ odpornościowy w walce z grzybami, pasożytami i robakami.
  • Uspokaja i ułatwia zasypianie.

  Skład:

  Piołun ziele dziko rosnące 100%.
  Bylica piołun ziele dostępne w postaci ciętej lub mielonej.
  Produkt najwyższej jakości!
  Kraj pochodzenia: Polska.

  3 Przedmioty

  Zobacz także

  12 innych produktów w tej samej kategorii: