Vitaler's Melatonina 1 mg - 240 tabletek

  Vitaler's Melatonina 1 mg - 240 tabletek

  5907678406170
  24,90 zł
  Brutto

  Melatonina marki Vitaler's to suplement diety w tabletkach zawierający melatoninę. Melatonina pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie oraz w łagodzeniu subiektywnego odczucia zespołu nagłej zmiany strefy czasowej.

   

  Zażywanie melatoniny jest uznawane jako jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z bezsennością i ogólnymi problemami ze snem. Zachowanie odpowiedniego rytmu biologicznego jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania. Oprócz oczywistego działania melatoniny na sen, wykazuje także szereg innych zastosować, które okazują się zbawienne dla organizmu.

  Melatonina – charakterystyka

  Melatonina często nazywana jest także jako „hormon ciemności” lub „hormon snu”. Produkowana jest głównie w szyszynce, czyli gruczole znajdującym się w głębi mózgu, a zwiększone stężenie osiąga wraz z upływem dnia – im później, tym większy poziom melatoniny w organizmie. Najwyższe stężenie melatoniny osiągane jest w nocy, najczęściej od północy do 3 nad ranem. Dodatkowo melatonina „reaguje” na porę roku, ze względu na długość oświetlenia. Melatonina jest najważniejsza w regulowaniu ludzkiego zegara biologicznego. To jej aktualny poziom w organizmie wpływa na poczucie senności. Co ciekawe, melatonina jest także wytwarzana w oczach (w siatkówce oka) oraz w szpiku i jelitach, niezależnie od pory dnia. Melatonina w układzie pokarmowym kieruje ruchami jelit.

  Właściwości melatoniny

  Melatonina reguluje dobowy cykl organizmu na podstawie sygnałów odbieranych z oczu, które następnie przesyła do mózgu. Siatkówka oka odbiera światło – sztuczne oraz naturalne, a także sztuczne bodźce świetlne (telewizory, telefony, lampy czy żarówki). Melatonina, która powstała w siatkówce oka wysyła sygnał do mózgu, co w ostateczności decyduje o poziomie senności. Melatonina znajduje swoje zastosowanie w leczeniu bezsenności przewlekłej, za którą odpowiedzialny jest rozregulowany dobowy cykl dnia. Wówczas jej działanie polega na ujednoliceniu procesów zachodzących w organizmie człowieka, a co za tym idzie, wypracowanie regularnych cyklów dobowych. Aby działanie melatoniny było skuteczne, należy precyzyjnie ustalić, o której godzinie suplement z melatoniną będzie przyjmowany.

  Melatonina – suplementowanie

  Melatonina to hormon, który jest naturalnie wytwarzany w organizmie człowieka. Zaburzenia jego wydzielania lub całkowity brak prowadzi do poważnych zaburzeń snu, a ostatecznie także do bezsenności. Zaburzenia snu to wynik niezgodności między naturalnym rytmem dobowym organizmu a tym, który narzuca prowadzony styl życia. Na rozregulowanie dobowego rytmu dnia może mieć wpływ praca na nocne zmiany lub nauka do późnych godzin. Osoby z zaburzeniami snu odczuwają zmęczenie dopiero w późnych godzinach nocnych, co skutecznie wpływa na jakość snu i rozdrażnienie. Zaburzenia snu przekładają się na problemy z koncentracją, zmęczenie w ciągu dnia, oraz ogólne złe samopoczucie. Aby przywrócić regularność dobowego cyklu, można sięgnąć po suplement diety zawierający odpowiednią dawkę melatoniny. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów pomagających w zasypianiu. Można wybierać spośród ziołowych suplementów, które zawierają melatoninę połączoną z innymi składnikami pochodzenia naturalnego oraz preparatów, które zawierają w składzie czystą melatoninę.

  Dlaczego warto wybrać Vitaler's?

  • Vitaler’s jest rodzimą marką, która bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach,
  • ciemne opakowanie chroni produkt przed promieniowaniem UV i utraceniem dobroczynnych właściwości,
  • Vitaler’s dokładnie kontroluje każdy etap produkcji, ponieważ swoje produkty wytwarza na własnej linii produkcyjnej,
  • składy produktów są całkowicie czyste – bez konserwantów, parabenów i innych,
  • dawka melatoniny w produkcie jest idealnie dostosowana do potrzeb każdego z nas

  Produkcja i standardy jakości

  Melatonmina od Vitaler’s jest wytwarzana zgodnie ze standardami jakości GMP i HACCP. Znaczy to, że podczas jej produkcji zachowano najwyższe normy jakości i technologiczne. GMP i HACCP są zespołem dobrych praktyk, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i wygody zarówno pracownikowi, jak i konsumentowi. Audyty związane z GMP i HACCP obejmują:

  • ścisłą kontrolę procesu produkcyjnego i całego zakładu,
  • pobieranie i badanie mikrobiologiczne próbek produktów,
  • porównywanie preparatów z różnych partii i ich zgodności z pierwszą próbką,
  • sprawdzanie stanu technicznego budynku i zdrowia pracowników,
  • prowadzenie bardzo dokładnej dokumentacji związanej z wytwarzaniem preparatu.

  Skład

  Wielkość opakowania: 240 tabletek

  Porcja jednorazowa: 1 tabletka

  Ilość porcji w opakowaniu: 240

  Składniki1 tabletkaRWS
  Melatonina1 mg<>

  RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia

  <> Nie ustalono dziennej referencyjnej wartości spożycia

  Składniki:

  Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; melatonina.

  Sposób użycia:

  1 tabletka krótko przed pójściem spać.

  Przeciwwskazania:

  Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przechowywanie:

  Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze 0-25ºC, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

  Ważne:

  Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

  Producent:

  Adam Stępień Bocheńska 3/17, 31-061 Kraków

  21 Przedmioty

  12 innych produktów w tej samej kategorii: