Mirra 500g NANGA

  Mirra 500g NANGA

  Nanga
  Ostatnie sztuki w magazynie
  113,50 zł
  Brutto

  Mirra jest żywicą, która wypływa z kolczastych krzewów należących do rodzaju balsamowców, czyli Commiphora, a najczęściej pozyskiwana jest z balsamowca mirra – Commiphora myrrha. Mirra najlepszej jakości wypływa z nich samoistnie i skrapla się na powierzchni kory. Aby przyspieszyć proces, korę nacina się, ale żywica uzyskana w ten sposób ma gorszą jakość. Po zbiorach mirrę pozostawia się na 2 tygodnie, aby stwardniała. Następnie jej grudki sortuje się według wielkości i przeznacza do handlu.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Zapach mirry jest dość nietypowy jak na żywicę, a to dlatego, że mirra posiada w swoim składzie więcej olejków eterycznych niż substancji żywicznych. Topniejąca mirra wydziela przyjemny, słodki, drzewno-cynamonowy zapach z nutą dojrzałej pomarańczy.

  W dawnych czasach mirra miała zastosowanie lecznicze jako środek uśmierzający ból. Dodawano ją do wina, które podawano następnie skazańcom, aby zmniejszyć ich cierpienie. Mirra była także jednym z głównych składników kadzideł kościelnych rozpalanych podczas mszy świętej.

  Według Chińczyków mirra „porusza krew”, dlatego stosują ją oni w problemach z krążeniem.


  Skład:

  Mirra 100%


  Kraj pochodzenia:

  Sudan


  Zastosowanie:

  Produkt aromatyczny.


  Sposób użycia:

  Kryształek żywicy należy położyć na rozżarzonym węgielku lub w metalowym naczyniu w pobliżu płomienia.

  42
  1 Przedmiot

  6 innych produktów w tej samej kategorii: