Bilavit Olejek eteryczny balsam peru...
  Bilavit Olejek eteryczny balsam peru...
  Bilavit Olejek eteryczny balsam peru...

  Bilavit Olejek eteryczny balsam peru - 10 ml

  5907678405654
  Obecnie brak na stanie
  20,05 zł
  Brutto

  Olejek eteryczny Balsam Peru otrzymywany jest z wiecznie zielonego drzewa balsamowego (Myroxylon balsamum), które występuje naturalnie w krajach Ameryki Środkowej. Produkt ekstrahowany jest z oczyszczonej żywicy, uzyskiwanej poprzez nacięcie kory specjalnie wyselekcjonowanych drzew. Rośliny nie doznają trwałych uszkodzeń w wyniku procesu i mogą wytwarzać cenną substancję nawet 100 lat. Waniliowo - balsamiczny zapach i niezwykłe właściwości - jak stosować olejek eteryczny Balsam Peru?

   
  Olejek eteryczny szałwiowy

  Olejek balsam peru - właściwości

  Olejek eteryczny Balsam Peru jest bogaty w związki fenolowe i terpenowe, które odpowiadają za silne właściwości antybakteryjne i odkażające. Ekstrakt łagodzi objawy infekcji, ułatwia oddychanie i przyspiesza proces leczenia. Balsam Peru wspomaga wzrost komórek nabłonka, dzięki czemu znajduje zastosowanie w dermatologii - wspiera terapię chorób skóry (egzemy i wysypki), oparzeń i trudno gojących się ran. Przyspiesza leczenie stłuczeń i innych urazów, przynosi ulgę w dolegliwościach związanych ze stawami i problemach spowodowanych nieprawidłowym krążeniem.

  Olejek eteryczny stanowi naturalny składnik aktywny i zapachowy w odświeżaczach powietrza i detergentach do czyszczenia. Może być stosowany także w kosmetykach - stosowany regularnie skutecznie poprawia kondycję skóry i włosów.

  Nie sposób pominąć działania na sferę psychiczną - w czasie aromaterapii łagodzi objawy napięcia nerwowego i stresu, relaksuje, przywraca równowagę i niweluje zmęczenie dnia codziennego. Posiada bardzo przyjemny i trwały aromat, który każdej kompozycji nada wyraźnej, słodkiej nuty - naturalnie i na długo.

  Pochodzenie surowca: Drzewo balsamowe naturalnie występuje na terenach Ameryki Środkowej.

  INCI: Myroxylon Balsamum Balsam Oil

  Działanie: antybakteryjny, odkażające, łagodzące

  Zapach: słodki, świeży, ziemisty, balsamiczny

  Kolor: ciemnobrązowy

  Nuta: bazy

  Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji

  Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

  Pasuje do niego olejek: drzewo sandałowe, ylang-ylang, wanilia, petitgrain