Ziółko Pieprz czarny ziarno...

  Ziółko Pieprz czarny ziarno bezglutenowy - 50 g

  6,08 zł
  Brutto

  Nazywany “królem przypraw”, ponieważ jest to obok soli najszerzej stosowana przyprawa na świecie. Szczyptę czy dwie mielonego pieprzu czarnego dodaje się do większości dań wytrawnych, aby wzmocnić ich smak nutką pikanterii. Produkt nie zawiera glutenu.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Pieprz czarny w kuchni

  Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pieprz czarny to obok soli podstawowa przyprawa w każdej kuchni. Szczyptę czy dwie świeżo mielonego pieprzu czarnego dodaje się do większości dań wytrawnych, aby wzmocnić ich smak nutką pikanterii. Jest obecny na niemal każdej liście składników potrzebnych do przygotowania dowolnej zupy, potrawy mięsnej czy sałatki. Pieprz czarny jest przyprawą niezwykle wszechstronną. Dodaje się ją do wszystkich pieczeni, marynat i sosów. Szczególnie pasuje do mięs takich jak wieprzowina, wołowina, baranina i jagnięcina. Ma wyjątkową charakterystykę, swoistego ożywiania smaku tłustych potraw. Nie obędzie się bez niego żadna zupa, galareta czy danie rybne. Warto wiedzieć, że źródłem ostrego smaku pieprzu jest wierzchnia warstwa owocu, w której zawarta jest piperyna

  Pieprz czarny

  • Nazywany “królem przypraw”, ponieważ jest to obok soli najszerzej stosowana przyprawa na świecie.
  • Najbardziej uniwersalna przyprawa, wzbogacająca smak niemal każdej potrawy.
  • Dzięki zawartości piperyny, pieprz zwiększa przyswajalność składników odżywczych, witamin i składników mineralnych.

  Pieprz czarny – właściwości prozdrowotne

  • Dzięki zawartości piperyny, pieprz zwiększa przyswajalność składników odżywczych, witamin i składników mineralnych.
  • Ostre przyprawy charakteryzują się tym, że zwiększają wytwarzanie ciepła przez organizm, w rezultacie czego metabolizm przyspiesza. Dlatego przyprawy takie jak chili czy czarny pieprz są bardzo pomocne przy walce ze zbędnymi kilogramami.
  • Piperyna zawarta w pieprz czarnym pobudza wydzielanie soków żołądkowych, tym samym ułatwiając trawienie i zaostrzając apetyt.
  • Pieprz czarny ma również działanie wykrztuśne, z uwagi na tę właściwość warto o nim pamiętać podczas kaszlu czy przeziębienia. Jest pomocny w udrażnianiu dróg oddechowych, a dodatkowo pomaga w leczeniu stanów zapalnych zatok i oskrzeli. Żeby wykorzystać jego właściwości można go zastosować w postaci mocno pieprznego, gorącego rosołu lub jako dodatek do herbat

  Składniki:

  Pieprz czarny ziarno 100%

  Przechowywanie:

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.

  5904323160128
  15 Przedmioty

  6 innych produktów w tej samej kategorii: