Ziółko Wrotycz pospolity - 50 g

  Ziółko Wrotycz pospolity - 50 g

  5,43 zł
  Brutto

  Ziółko Wrotycz zawiera w swoim składzie jedynie ziele wrotycza pospolitego. Jest doskonałym dodatkiem do mieszanek zapachowych. Skutecznie odstrasza owady i gryzonie. Wyciągi z wrotyczu pospolitego mogą wykazywać działanie przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjnie. Stosowany zewnętrznie może być pomocny przy łagodzeniu bólów reumatycznych.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Wrotycz pospolity

  Wrotycz pospolity łac. Tanacetum vulgare L. to roślina powszechnie spotykana na naszych krajowych łąkach, polanach czy przydrożach. Należy do rodziny astrowatych. Poznamy go po rzucających się w oczy żółtych kwiatach składających się ze spłaszczonych koszyczków. Od lat doceniane są jego właściwości lecznicze – roślinę wykorzystuję się w medycynie naturalnej np. do leczenia chorób układu pokarmowego czy chorób reumatycznych. Trzeba jednak podkreślić, że z uwagi na wysoką zawartość trującego tujonu w tej roślinie trzeba się z nią obchodzić wyjątkowo ostrożnie i uważnie obserwować reakcję swojego organizmu.

  Wrotycz – właściwości:

  Najbardziej pożądanym surowcem zielarskim jest ziele z dużą ilością koszyczków kwiatowych. Wrotycz posiada bardzo wiele właściwości oraz zastosowań:

  • Nalewka wrotyczowa ma właściwości rozgrzewające i przeciwbólowe.
  • Dzięki zawartości tujonu, wrotycz ma bardzo silne działanie przeciwpasożytnicze. Zwalcza robaki takie jak glisty czy owsiki. W celu uzyskania takiego działania spożywamy szklankę naparu dziennie. Napar nadaje się również idealnie do stosowania zewnętrznego na rany, wszy oraz świerzbowce. Według literatury może być również pomocny przy łagodzeniu bólów reumatycznych.
  • Aksalyaryne występującą we wrotyczu wykorzystuje się w leczeniu wirusa opryszczyki.
  • Świetnie sprawdza się w przypadku zatruć i dolegliwości żołądkowych, ponieważ pobudza błonę żołądka do wydzielania śluzu.

  Wrotycz

  • Polecany w przypadku zatruć i dolegliwości żołądkowych, ponieważ pobudza błonę żołądka do wydzielania śluzu.
  • Wyciągi z wrotyczu pospolitego mogą wykazywać działanie przeciwrobacze, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjnie.
  • Stosowany zewnętrznie może być pomocny przy łagodzeniu bólów reumatycznych.

  Składniki:

  Wrotycz ziele 100%

  Propozycja stosowania:

  Dodatek do mieszanek zapachowych. Skutecznie odstrasza owady i gryzonie.

  Przechowywanie:

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.

  5903240520657
  18 Przedmioty

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  6 innych produktów w tej samej kategorii: