Diatomit naturalny 100g NANGA

  Diatomit naturalny 100g NANGA

  Nanga
  Obecnie brak na stanie
  5,63 zł
  Brutto

  Diatomit – ziemia okrzemkowa, to bardzo ciekawy surowiec zaliczany do skał organogenicznych, czyli takich, które powstały ze szczątków organicznych lub osadów wytwarzanych przez żywe organizmy na drodze ich procesów fizjologicznych. Diatomit jest zatem skałą osadową złożoną w 80-90% z pancerzyków glonów jednokomórkowych zwanych okrzemkami i w mniejszym stopniu z innych składników mineralnych. Pochłania zanieczyszczenia jelit i dostarcza krzemu, który poprawia kondycję włosów, paznokci i skóry.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Sposób użycia:

  Przez pierwsze kilka dni stosować jedną małą łyżeczkę ziemi okrzemkowej, a potem ilość tę stopniowo zwiększyć do jednej czubatej łyżki. Dokładnie wymieszać z wodą i wypić całość, najlepiej przed pójściem spać lub rano na czczo, 30 minut przed śniadaniem.

  Stosować przez minimum 2 miesiące, a po 4-6 miesiącach zrobić przerwę (np. na 1-2 miesiące) i w razie potrzeby wznowić kurację.

  Dzieciom od lat 12 podawać maksymalnie 1 łyżeczkę dziennie.

  Nie podawać noworodkom i dzieciom do 12 r.ż.

  Przy otwieraniu i stosowaniu diatomitu należy uważać, by nie wdychać pyłu.

  Wszelkie leki i suplementy należy stosować w odstępie 3 godzin od spożycia ziemi okrzemkowej (przed i po).


  Zdrowie: sprawne jelita, prawidłowy cholesterol, zdrowie skóry,  oczyszczanie organizmu, zdrowe włosy i paznokcie


  Skład: diatomit 100% (ziemia okrzemkowa naturalna, niekalcynowana, spożywcza, charakteryzuje się wysoką zawartość bezpostaciowej krzemionki, niską tlenków glinu, żelaza i innych metali)


  Kraj pochodzenia:
  Meksyk


  Ostrzeżenia: nie stosować u małych dzieci. Produkt nie jest klasyfikowany jako niebezpieczny wg Regulacji EC 1272/2008 i 67/548/EE. Należy jednak zachować ostrożność przy otwieraniu, by nie wdychać pyłu ziemi okrzemkowej, ponieważ może prowadzić to do podrażnienia dróg oddechowych. W skrajnych przypadkach długotrwałego narażenia i/lub inhalacji znacznych ilości małych cząsteczek krzemionki krystalicznej (do 10 mikronów) może to prowadzić do zwłóknienia płuc, zwanego krzemicą. 

  Nie dopuszczać do kontaktu ziemi okrzemkowej z oczami ze względu na właściwości wysuszające diatomitu.


  Przechowywanie: przechowywać w suchym miejscu, chronić przed wilgocią. Odpowiednio przechowywana ziemia okrzemkowa w zasadzie nie ma terminu ważności.

  5903076403681

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  6 innych produktów w tej samej kategorii: