Bilavit Olejek eteryczny wintergreen...

  Bilavit Olejek eteryczny wintergreen - 1000 ml

  5907678404985
  Obecnie brak na stanie
  894,88 zł
  Brutto

  Olejek wintergreen jest wytwarzany z liści rośliny zwanej Golterią rozesłaną. Jest używany w stanach zapalnych, a jego działanie przeciwbólowe ma szerokie zastosowanie w rozmaitych dolegliwościach zdrowotnych. Na szczególne docenienie zasługują rozkurczające właściwości preparatu, które przynoszą ulgę w niekontrolowanych skurczach mięśni. Z tego względu warto sięgnąć po niego walcząc ze skurczami nocnymi.

   
  Olejek eteryczny szałwiowy

  Olejek wintergreen - właściwości

  Olejek eteryczny wintergreen ma złożony skład, ale najważniejszą substancją jest salicylanu metylu, który zakresem działania przypomina aspirynę. Produkt wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, może być stosowany miejscowo, by złagodzić dyskomfort mięśni, stawów czy pleców. Ekstrakt przynosi uczucie chłodu i ukojenia, delikatnie znieczula. Zwalcza objawy infekcji dróg oddechowych, ułatwia oddychanie i niweluje drobnoustroje unoszące się w powietrzu.

  Olejek wintergreen poprawia kondycję skóry, łagodzi podrażnienia, nadmierną suchość, a także inne uciążliwe i nieprzyjemne objawy problemów natury dermatologicznej. Wykazuje aktywność antyseptyczną, dzięki czemu polecany jest do pielęgnacji cery trądzikowej. Stosowany w kąpieli odświeża skórę, pobudza zmysły i stymuluje odporność organizmu.

  Łagodzi napięcie, stres i wyczerpanie. Zwiększa percepcję sensoryczną, dodaje energii, zapewnia poczucie równowagi i wspiera koncentrację. Choć stosowany miejscowo wykazuje działanie chłodzące, aromat uważany jest za rozgrzewający. Stanowi połączenie mięty ze słodkimi, nieco drzewnymi nutami tworząc idealnie harmonijną kompozycję o wielu korzyściach zdrowotnych.

  Pochodzenie surowca: Golteria rozesłana jest gatunkiem endemicznym dla wschodnich rejonów Ameryki Północnej.

  INCI: Gaultheria Procumbens Leaf Oil

  Działanie: przeciwzapalne, redukujący dolegliwości bólowe, rozgrzewające

  Zapach: ostry, świeży, drzewny, słodki, przypominający brzozę

  Kolor: bezbarwny do jasnożółtego

  Nuta: głowy

  Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze

  Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Inhalacje należy wykonywać wyłącznie pod kontrolą wykwalifikowanego terapeuty, może wchodzić w interakcję z lekami, nie stosować razem z lekami przeciwzakrzepowymi, nie stosować u osób nadwrażliwych na salicylany.

  Pasuje do niego olejek: cytronella, majeranek, oregano, wanilia