Bilavit Olejek eteryczny wetiwer - 10 ml
  Bilavit Olejek eteryczny wetiwer - 10 ml

  Bilavit Olejek eteryczny wetiwer - 10 ml

  5907678403773
  Obecnie brak na stanie
  31,25 zł
  Brutto

  Olejek eteryczny wetiwer otrzymywany jest z wieloletniej trawy vetiveria zizanioides. Do produkcji używa się aromatycznych korzeni, uprzednio wysuszonych na słońcu, co wzmacnia finalny zapach olejku. Choć wetiweria ma wiele wspólnego z innymi "pachnącym trawami", posiada unikalne właściwości o dużym znaczeniu dla ciała i psychiki. W medycynie tradycyjnej nie bez przyczyny produkt znany jest jako "olejek spokoju".

   
  Olejek eteryczny szałwiowy

  Olejek wetiwer - właściwości

  Olejek bogaty jest w seskwiterpeny (i ich pochodne), które wykazują aktywność przeciwzapalną. Ekstrakt poprawia funkcjonowanie mózgu i wzmaga czujność, zdolność koncentracji i zapamiętywania. Korzeń wetywerii ma silne właściwości przeciwutleniające - oczyszcza organizm z toksyn i wolnych rodników, usprawnia funkcje układu odpornościowego. Olejek, który jest skoncentrowanym produktem pomoże zachować zdrowie i młody wygląd skóry.

  Cechuje się egzotycznym, zmysłowym i głębokim aromatem. Zapach określany jest często jako ziemisty, drzewny i cytrusowy o kwiatowej lub dymnej nucie - co ostatecznie zależy od regionu uprawy surowca. Produkt niweluje napięcie i stres, działa uspokajająco, stosowany często w przypadku bezsenności i problemów ze snem. Doskonale radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami - odświeża i dezodoruje w wyjątkowo przyjemny (i zdrowy) sposób.

  Olejek wykorzystywany jest także w trakcie snu. Jak pokazują badania, poprawia wzorce oddechowe i może pomóc osobom, które zmagają się z problemem chrapania. Produkt zastosowany w czasie masażu poprawia krążenie krwi, łagodzi bóle mięśni i stawów, może zapobiec powstaniu rozstępów. Ekstrakt chroni skórę przed czynnikami środowiskowymi, napina i ujędrnia.

  Pochodzenie surowca: Wetiweria pachnąca naturalnie występuje w Chinach, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Indiach. Od dawna wykorzystywana w medytacji na Dalekim Wschodzie ze względu na swoje niezwykłe właściwości odprężające.

  INCI: Vetiveria Zizanoides Root Oil

  Działanie: uspokojające, odświeżające, odkażające, antyseptyczne.

  Zapach: drzewny, wędzony, ziemny, ziołowy

  Kolor: złoty, ciemnobrązowy

  Nuta: bazy

  Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze

  Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

  Pasuje do niego olejek: copaiba, frankincense, paczuli, szałwia