Bilavit Olejek eteryczny pieprz...

  Bilavit Olejek eteryczny pieprz czarny - 1000 ml

  5907678404893
  Obecnie brak na stanie
  816,48 zł
  Brutto

  Olejek pieprz czarny otrzymywany jest z owoców - lub lepiej - wysuszonych jagód rośliny o nazwie Piper Nigrum L., która należy do rodziny pieprzowatych (Piperaceae). Chociaż pieprz wywodzi się z Indii, dziś jest uprawiany w większości krajów tropikalnych. Zapach olejku zaskakuje, bo wcale nie ma tak wiele wspólnego z dobrze znaną przyprawą. Choć aromat jest nieco ostry, można wyczuć wyraźne nuty drzewne i piżmowe - olejek, wbrew pozorom jest bardzo ciepły i doskonale dodaje głębi innym zapachom.

   
  Olejek eteryczny szałwiowy

  Olejek czarny pieprz - właściwości

  Olejek zawiera kilka leczniczych składników, a ich właściwości mogą być wykorzystywane każdego dnia. Na uwagę zasługuje silne działanie przeciwdrobnoustrojowe, to naturalny i skuteczny środek, który zapobiega zakażeniom niewielkich ran, otarć i zadrapań. Związki lotne zawarte w olejku działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo - warto wykorzystać to podczas aromaterapii, szczególnie w czasie infekcji dróg oddechowych (np. w formie rozgrzewającej kąpieli).

  Olejek z czarnego pieprzu stosowany jest również w kosmetyce - i to nie tak rzadko, jak mogłoby się wydawać. Wykazuje działanie antyoksydacyjne, chroni więc przed negatywnymi skutkami działań wolnych rodników. Znajduje się też w składzie produktów przeciwko insektom, jest bowiem dobrym repelentem.

  Znany jest również w aromaterapii i słynie ze swoich energetyzujących właściwości. To świetny dodatek do masażu po ciężkim dniu lub intensywnym treningu. Rozluźnia mięśnie, rozgrzewa i poprawia krążenie krwi. Może okazać się pomocny w przebiegu wielu powszechnych schorzeń, jak np. zapalenie stawów czy reumatyzm. Olejek pieprz czarny stosowany w aromaterapii pobudzi, wyostrzy koncentrację i poprawi pamięć, ale warto pamiętać, że produktu nie należy stosować przed snem - może utrudnić zaśnięcie.

  Pochodzenie surowca: Pieprz czarny wywodzi się z południowo-wschodnich Indii.

  INCI: Piper Nigrum Fruit Oil

  Działanie: przeciwwirusowe, antyoksydacyjne, rozgrzewające, przeciwbólowe

  Zapach: ostry, świeży, pieprzowy

  Kolor: bezbarwny

  Nuta: serca

  Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze

  Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

  Pasuje do niego olejek: copaiba, cynamon z liści, eukaliptus cytrynowy, szałwia