Bilavit Olejek eteryczny kolendra -...
  Bilavit Olejek eteryczny kolendra -...

  Bilavit Olejek eteryczny kolendra - 10 ml

  5907678403698
  19,03 zł
  Brutto

  Olejek eteryczny kolendrowy pozyskiwany jest z nasion lub liści rośliny coriandrum sativum. Ekstrakt powstaje na drodze destylacji parą wodną z dojrzałego i suszonego surowca, ponieważ świeża roślina ma zapach, który z pewnością nie uchodzi za przyjemny. Choć kojarzy się przede wszystkim z zastosowaniem kulinarnym, kolendra w formie olejku niesie szereg korzyści o istotnym znaczeniu dla zdrowia.

   
  Olejek eteryczny szałwiowy

  Olejek kolendra - właściwości

  Kolendra zawiera substancje biologicznie aktywne, które odpowiadają za działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze - oczyszcza rany i przyspiesza proces gojenia, łagodzi niewielkie podrażnienia (ale stosowany w nadmiarze może wysuszać skórę).

  Olejek stosowany w kosmetyce poprawia wygląd skóry - oczyszcza, tonizuje i reguluje wydzielanie sebum. W czasie masażu łagodzi objawy związane z chorobami i przeciążeniami stawów.

  Ma orzeźwiający, ziołowy, pikantny zapach w którym można wyczuć lekkie, owocowe nuty. Słynie ze swoich pobudzających właściwości - zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, dodaje energii i poprawia nastrój. Olejek z kolendry doskonale łączy się z innymi olejkami eterycznymi, choć i samodzielnie nada pomieszczeniom wspaniałego, świeżego aromatu.

  Pochodzenie surowca: Kolendra to gatunek rośliny naturalnie występujący na terenach Azji Zachodniej oraz Europy Południowej.

  INCI: Coriandrum Sativum Seed Oil

  Działanie: przeciwzapalne, antyseptyczne, rozkurczowe

  Zapach: słodki, ziołowy, przyprawowy, drzewny

  Kolor: jasnożółty, żółty

  Nuta: serca

  Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze

  Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i dzieci do 6 roku życia.

  Pasuje do niego olejek: kumin, kurkuma, mięta polna, wintergreen

  38 Przedmioty

  Zobacz także