Bilavit Olejek eteryczny bazyliowy -...

  Bilavit Olejek eteryczny bazyliowy - 1000 ml

  5907678404534
  Obecnie brak na stanie
  693,28 zł
  Brutto

  Olejek bazyliowy powstaje z liści i kwiatów popularnej bazylii. Intensywny, ziołowy zapach przynosi ulgę w problemach z wahaniami nastrojów. Jest stosowany przy stanach lękowych oraz depresyjnych, działa uspokajająco i poprawia samopoczucie. Dzięki właściwościom relaksującym dobrze sprawdza się w nawracających i uciążliwych bólach głowy. Chętnie sięgają po niego biznesmeni oraz ludzie sukcesu, których praca wymaga od nich pełnego skupienia. Olejek bazyliowy poprawia koncentrację i zwiększa wydajność umysłową.

   

  Wykazuje także działanie antyseptyczne, dlatego może być wykorzystywany przy drobnych ukąszeniach i ugryzieniach owadów. Odkaża ranę, a następnie przyspiesza jej proces gojenia, jednocześnie zmniejszając odczucia bólowe. Naturalne pochodzenie preparatu minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, dzięki czemu produkt nadaje się również dla osób wrażliwych na wiele substancji chemicznych. O olejku bazyliowym warto pomyśleć także w trakcie infekcji dróg oddechowych — inhalacje łagodzą objawy przeziębienia i przywracają drożność nosa.

  Pochodzenie surowca: Bazylia pospolita pochodzi z tropikalnej części Afryki. Aktualnie nie występuje w naturalnych stanowiskach, występuje jedynie w uprawie.

  INCI: Ocimum basilicum Oil

  Działanie: uspokajające, relaksujące, pozwala zachować skupienie

  Zapach: ciepły, słodki, ziołowy

  Kolor: bezbarwny

  Nuta: wysoka

  Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, w kompresach, w dyfuzorze

  Przeciwwskazania: Nieodpowiedni dla dzieci i kobiet w ciąży.

  Zalecane stężenie: 2%

  Pasuje do niego olejek: cytrynowy, geranium, majerankowy, pomarańczowy, z mięty pieprzowej