Zestaw Startowy do Matchy z Czarką MOYA

  Zestaw Startowy do Matchy z Czarką MOYA

  5904730935425
  Obecnie brak na stanie
  189,90 zł
  Brutto

  Tradycyjny zestaw do przygotowywania matchy. Doskonały prezent dla miłośników Japonii i adeptów drogi herbaty „chado.”

  W skład zestawu wchodzą następujące elementy:

  MOYA MATCHA TRADYCYJNA 30g Najwyższej jakości organiczna herbata matcha z pierwszego i drugiego zbioru.

  MATCHAWAN (kolor losowy)

  BAMBUSOWA MIOTEŁKA CHASEN

   

  W skład zestawu wchodzą:

  1. MOYA MATCHA TRADYCYJNA 30g Najwyższej jakości organiczna herbata matcha z pierwszego i drugiego zbioru. Matcha tradycyjna charakteryzuje się  zbalansowanym słodkim smakiem z lekko wyczuwalną goryczką.

  2. MATCHAWAN został wykonany ręcznie na kole garncarskim z szarej gliny z delikatnym dodatkiem szamotu i szkliwa z glazury wykonanego zgodnie z wielowiekową japońską tradycją. Matchawan jest tradycyjnym narzędziem wykorzystywanym w japońskiej ceremonii herbacianej. Jest to również zdecydowanie najwygodniejsze naczynie do picia matchy

  3. BAMBUSOWA MIOTEŁKA CHASEN Tradycyjna japońska miotełka do spieniania herbaty matcha.  Miotełka wykonana jest z jednego kawałka bambusa, gdzie precyzyjne nacięcia i odpowiednie wiązanie bawełnianą nicią tworzy delikatne wąsy, które poprzez odpowiednie uformowanie tworzą jaspisową piankę w trakcie ubijania matchy.  Za pomocą chasena wykonujemy w miseczce ruchy przypominające literę W lub M. Pozwala to dobrze połączyć matchę z wodą tworząc zawiesinę, a na powierzchni herbaty powinien pojawić się kożuszek piany. Idealne spienienie herbaty jest możliwe dzięki elastycznym bambusowym szczecinkom miotełki chasen. Szczecinki te w ich dolnej części są delikatnie wygięte, a u góry zebrane razem i zakończone specjalną drewnianą rączką.


  Przygotowanie:

  • Rozpuść pół do 1 łyżeczki matchy w 200 ml gorącej wody o temperaturze 80°C (odczekaj 10 minut po zagotowaniu wody) i dokładnie wymieszaj.
  • Do mieszania najlepiej nadaje się bambusowy chasen lub ręczny spieniacz do mleka.
  • Matcha tradycyjna doskonale sprawdza się również jako dodatek do mleka, smoothie i lodów.

  Zobacz także

  12 innych produktów w tej samej kategorii: