Opinie o Nas

Zestaw do matchy Naruto

Tradycyjny zestaw do przygotowywania matchy. Doskonały prezent dla miłośników Japonii i adeptów drogi herbaty „chado”. Zestaw zawiera do wyboru Matchę Tradycyjną wraz z następującymi akcesoriami:


Matchawan Naruto

Czarka do picia matchy, nazywana też matchawanem, to tradycyjne naczynie do sporządzania i picia sproszkowanej zielonej herbaty. Patrząc na morski kolor naczynia, łatwo sobie wyobrazić japońskie wybrzeże nad cieśniną Naruto i piękne widoki, które można tam podziwiać. Naczynie zostało najpierw ukształtowane za pomocą formy, a następnie obrobione ręcznie. Szerokie dno czarki pozwala na wygodne przyrządzenie matchy z wodą za pomocą chasenu.

Pojemność : 350 ml

Wysokość: ok. 7,5 – 8,5 cm

Średnica: ok 11,5 cm.

Kraj pochodzenia: Japonia

Wykonane ręcznie na kole garncarskim może zatem delikatnie odbiegać od tego na zdjęciu. Naczynie można myć w zmywarce na delikatnym programie.


Bambusowa miotełka do matchy Chasen

Tradycyjna japońska miotełka do spieniania herbaty matcha. Miotełka wykonana jest z jednego kawałka bambusa, gdzie precyzyjne nacięcia i odpowiednie wiązanie bawełnianą nicią tworzy delikatne wąsy, które poprzez odpowiednie uformowanie tworzą jaspisową piankę w trakcie ubijania matchy. Za pomocą chasena wykonujemy w miseczce ruchy przypominające literę W lub M. Pozwala to dobrze połączyć matchę z wodą tworząc zawiesinę, a na powierzchni herbaty powinien pojawić się kożuszek piany. Idealne spienienie herbaty jest możliwe dzięki elastycznym bambusowym szczecinkom miotełki chasen. Szczecinki te w ich dolnej części są delikatnie wygięte, a u góry zebrane razem i zakończone specjalną drewnianą rączką.


Podstawka pod Chasen

Podstawka pod chasen to nie tylko piękny element tradycyjnego japońskiego zestawu matchy do ceremonii herbacianej. To praktyczne narzędzie, które pomaga utrzymać delikatne wąsy chasenu w idealnym kształcie zapewniając mu długowieczność. Podstawka wykonana jest z czarnej, lśniącej porcelany.


Łyżeczka Chashaku

Chashaku to łyżeczka, która służy do nakładania matchy. Oryginalnie wykonana jest z drewna bambusowego. Wykorzystywana w tradycyjnej japońskiej ceremonii herbacianej do nabierania sproszkowanej herbaty. Pozwala precyzyjnie nabrać potrzebną ilość matchy. Herbatę matcha przygotowuje się inaczej niż inne rodzaje herbaty, a używanie łyżeczki chashaku przybliża nas do tradycyjnej ceremonii.

1255145145

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Product added to compare.