• Nowy
MŁYN KOPYTOWA Kasza orkiszowa...

MŁYN KOPYTOWA Kasza orkiszowa ekologiczna 1 kg

18,00 zł
Brutto

Kasza orkiszowa EKOLOGICZNA

Kasza orkiszowa powstaje z ziaren orkiszu - pradawnej odmiany zboża należąca do rodziny zbóż pszenicznych. Ziarno pochodzi z ekologicznych, kontrolowanych upraw z naszej okolicy. Do uprawy nie wykorzystuje się żadnych nawozów sztucznych i oprysków chemicznych. Kasza orkiszowa EKOLOGICZNA jest uzyskiwana przez odpowiednie oczyszczenie i wypolerowanie ziarna, następnie takie ziarno jest krojone na kasze.

 

Kasza orkiszowa EKOLOGICZNA - właściwości

Orkisz to starożytna odmiana pszenicy zapomniana na stulecia. Obecnie znowu wraca na należne jej miejsce dzięki swoim właściwościom. I bardzo dobrze! Warto zamienić w swojej diecie zwykłą pszenicę lub jęczmień na produkty z orkiszu. Mają nie tylko świetne wartości odżywcze. Są po prostu bardzo smaczne. Kasza orkiszowa ekologiczna zawiera witaminy z grupy B, E, A i D. Warto również wspomnieć o dużej zawartości błonnika pokarmowego, który jest kluczowy dla osób, które chcą zrzucić parę kilogramów i narzucają sobie dietę. Dzięki błonnikowi mamy poczucie sytości.

Ziarno orkiszu zawiera więcej białka niż ziarno pszenicy zwyczajnej. Spożywanie produktów orkiszowych wzmacnia odporność. Wyroby z ziarna orkiszu znacznie obniżają poziom złego cholesterolu, chronią nasze serce oraz mają wiele innych dobrze wpływających na zdrowie właściwości. Dodatkowo produkt EKOLOGICZNY sprawia, że klient ma pewność, że produkt jest w 100% naturalny. 

Kasza orkiszowa EKOLOGICZNA - do czego użyć

Kasza orkiszowa to bardzo dobra podstawa do dań tak zwanych jednogarnkowych. Można ją oczywiście również traktować jako część obiadu i dodatek do mięs, warzywa, sosu lub gulaszu. Co ciekawe, można również z niej przygotować śniadanie. Wówczas należy ją gotować na mleku lub wodzie i dodać owoce, orzechy lub bakalie. 

✅ Ziarno pochodzi z ekologicznych, kontrolowanych upraw z naszej okolicy

✅ Powstaje z odpowiednio wypolerowanych i pokrojonych ziaren orkiszu

✅ Orkisz to prastara odmiana pszenicy, uprawiany jest od tysięcy lat.

✅ Zawiera w sobie wiele cennych wartości odżywczych i witamin.

✅ Zawiera gluten, który znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje

✅ Posiada również właściwości anty-nowotworowe

✅ Ziarno orkiszu zawiera więcej białka niż ziarno pszenicy

✅ Posiada dużą ilość błonnika pokarmowego.

✅ Zawiera witaminy z grupy B, E, A i D

✅ Kasza orkiszowa to bardzo dobra podstawa do dań jednogarnkowych

✅ Idealna jako dodatek do obiadu mięs, warzyw, sosu lub gulaszu

✅ Można z niej przygotować pyszne śniadanie - gotować na mleku lub wodzie i dodać owoce, orzechy lub bakalie.

5904261039524
5 Przedmioty

Zobacz także

6 innych produktów w tej samej kategorii: