Promienna cera nie tylko latem, czy to możliwe?

Promienna cera nie tylko latem, czy to możliwe?

Nasza cera jest stale narażona na działanie czynników zewnętrznych, co szczególnie odczuwalne jest zimą - mróz i wiatr nie pozostają obojętne dla jej kondycji. Bardzo niekorzystne są częste zmiany temperatury, zły wpływ na skórę twarzy ma także klimatyzacja i ogrzewanie. Nieubłagany kres lata nie oznacza jednak końca troski o naszą cerę. Sprawdź, jak dbać o cerę zimą i ciesz się jej pięknym wyglądem przez cały rok. 

Pielęgnacja cery zimą

Zimowe warunki prowadzą do nadmiernego wysuszenia cery, co objawiać się może uczuciem pieczenia, a skutkować mało estetycznym zaczerwienieniem. W efekcie nasza skóra traci blask, stając się matowa i szara.

Co zatem robić, żeby zachować promienny wygląd i uniknąć problemów z cerą zimą? 

Kluczową sprawą jest odpowiedni wybór kremu. Dostosuj rodzaj kosmetyku do panujących warunków i rodzaju cery, ale zasadnicze pod tym względem jest dobre nawilżenie i silna ochrona. Tłusta cera zimą wbrew pozorom wymaga właśnie natłuszczenia - stosuj tłuszcze naturalne i wystrzegaj się parafiny. Z kolei sucha cera zimą potrzebuje dużo wody i witamin. Nie zapomnij przy tym o filtrze UV i starannym oczyszczeniu skóry twarzy. Polecamy również wcieranie dobrych olejów. 

Nie bez znaczenia pozostaje także stosowana przez nas na co dzień dieta - wystrzegaj się używek i dbaj o racjonalne odżywianie oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. W razie potrzeby możesz wdrożyć suplementację. 

Przygotuj swoją cerę na spotkanie z zimą, zapewniając jej odpowiednią ochronę, a niezależnie od pory roku, dbaj o higieniczny tryb życia - Twoja skóra z pewnością odwdzięczy się zdrowym i promiennym wyglądem.  

Komentarze

Produkt dodany do porównywarki