Zrelaksuj się z lawendą - więcej niż aromaterapia

Zrelaksuj się z lawendą - więcej niż aromaterapia

Lawenda jest rośliną, która od lat gości w naszych domach i ogródkach. Delikatne, fioletowe kwiaty kuszą swoim zapachem i idealnie nadają się do wystroju wnętrza. Jakie zastosowania i właściwości ma lawenda?

Lawenda do domu

Jeśli od jakiegoś czasu masz problem z molami, które wkradły się do szafy z ubraniami lub szafek w kuchni, postaw na lawendę. Wystarczy trochę suszonej lawendy, aby pozbyć się ich na dobre. Jest ona równie dobrym odstraszaczem na komary oraz mrówki. Można zastosować ją także jako środek do czyszczenia mebli. W postaci olejku zapachowego będzie przyjemnie pachniała i umilała czas spędzony w domu. 

Lawenda do kuchni

Warto mieć lawendę również w swojej kuchni. Można stosować ją jako przyprawę i dodawać do sałatek, mięsa, dzięki czemu zwykłe dania zyskają wyrazisty smak. Ciekawą propozycją jest również cukier lawendowy, który można stworzyć samemu z kwiatów lawendy lub kupić już gotowy tutaj. Lawenda prócz oryginalnego smaku, jest zdrowa i pomaga na wiele przypadłości.

Lawenda do kosmetyczki

Wsypana garść suszonych kwiatów lawendy do kąpieli pozwala się odprężyć i uspokoić. Aromaterapia z olejkiem lawendowym, który możesz kupić tutaj, jest niezwykle przyjemna, wycisza, a nawet łagodzi ból. Lawenda jest od lat stosowana w kosmetyce, można używać jej do pielęgnacji skóry i włosów, ponieważ działa m.in. przeciwłupieżowo.

Lawenda jest nie tylko rośliną ozdobną, ale także przydatnym środkiem do domu, apteczki i kuchni. Warto ją mieć zawsze pod ręką - w doniczce, suszoną albo w postaci olejku lawendowego.

Komentarze

Produkt dodany do porównywarki