Opinie o Nas
Olejowanie Włosów - Który Olej Wybrać?

Olejowanie Włosów - Który Olej Wybrać?

Olejowanie to coraz bardziej popularny zabieg wśród kobiet, które chcą dbać o swoje włosy. Polega on na nakładaniu odpowiedniego oleju na włosy przed ich umyciem. To prosty, tani i bardzo efektywny sposób na utrzymanie włosów w idealnym stanie. Właściwie dobrany olej i trafna metoda, jak np. olejowanie włosów na noc, poprawiają kondycję włosów, zapobiegają ich wypadaniu i sprawiają, że stają się one gładkie i błyszczące. 

W zależności od porowatości 

Najważniejszym kryterium, które decyduje o doborze oleju, jest podział włosów ze względu na ich porowatość. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje włosów. Niskoporowate są zazwyczaj proste, gładkie i trudne w układaniu. Łuska włosa jest domknięta, dzięki czemu jest też odporna na kaprysy pogody i uszkodzenia mechaniczne. Poleca się  olejowanie włosów olejem lnianym, palmowym oraz kokosowym. 

Średnioporowate włosy mają tendencję do falowania i kręcenia. Ich łuska jest bardziej rozszerzona, przez co szybciej się niszczą i przesuszają. Dobrym rozwiązaniem będą zatem oleje słonecznikowe, lniane i jojoba.

Wysokoporowate włosy charakteryzują się kręceniem i nadmiernym puszeniem, ponieważ ich łuska nie przylega do kory włosa. Sprawdzi się tutaj olej słonecznikowy, z awokado czy z pestek winogron. 

Niewłaściwy olej może przyczynić się do pogorszenia wyglądu włosów - po umyciu mogą być bardziej szorstkie i spuszone. Jednak przemyślany wybór gwarantuje, że olejowanie włosów przyniesie wiele zadowalających efektów. Nie ma idealnego oleju dla każdego, dlatego warto poeksperymentować, aby znaleźć ten najlepszy dla swoich włosów.

Product added to compare.