Sposób użycia:

  • Kąpiele terpentynowe stosuje się w cyklach 10-12 zabiegów. Kąpiele terpentynowe można stosować codziennie, co drugi dzień lub dwa dni z rzędu z przerwą na trzeci dzień.
  • Dla przeprowadzenia kąpieli należy przygotować termo-metr wodny, zegarek, cylinder miarowy o pojemności 1-1,5 l do odmierzenia emulsji, ciśnieniomierz lekarski do zmierzenia ciśnienia, wazelinę kosmetyczną, szlafrok i ręcznik.
  • Należy chronić oczy przed narażeniem na kontakt z emulsją. Emulsję należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Ilość emulsji do kąpieli stopniowo zwiększać od 10-15ml do 35-60 ml według zaleceń lekarza dla konkretnej osoby.
  • Odmierzoną i rozpuszczoną w gorącej wodzie, w cylindrze, emulsję wlewamy do kąpieli cienką strugą i dokładnie mieszamy.
  • Czas kąpieli wynosi. 10-15 min., temp. kąpieli 36-37°C, rozpoczynać od 5 min. i każdą następną kąpiel wydłużać o 1-2 min. w zależności od wytrzymałości organizmu.

Przeciwwskazania i uwagi:

gruźlica, zaawansowana niewydolność krążeniowa, schorzenia no-wotworowe, drugi trymestr ciąży, indywidualna nietolerancja składników, ciężki stan psychiczny i fizyczny, nasilone przewlekłe schorzenia krążeniowe.

Stosowanie kąpieli nie jest wskazane przy ograniczonej sprawności ruchowej.Przed zabiegiem kąpieli terpentynowej należy skonsultować z lekarzem ciśnienie tętnicze i ogólny stan organizmu.

Przechowywać w temp. pokojowej. Chronić przed dostępem dzieci.

Opakowanie: 200 ml

0070577010505
1 Przedmiot

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównywarki