Pantobiol 2+ 120 kapsułek BIOLIT

  Pantobiol 2+ 120 kapsułek BIOLIT

  1705770302314
  Obecnie brak na stanie
  179,00 zł
  Brutto

  -pomocniczo przy leczeniu złamań, urazów kości, przy osteoporozie

  -profilaktycznie celem zachowania zdrowych kości, stawów, zębów

  -pomocniczo w wspieraniu pracy układu nerwowego

  -pomocniczo przy zaburzeniach ukrwienia i odżywienia chrząstki powierzchni aparatu więzadła stawu (cukrzyca, zwiększenie masy ciała)

  -pomocniczo przy zmniejszonej odporności organizmu, w tym u pacjentów obłożnie chorych unieruchomionych

  -pomocniczo przy stanach depresyjnych, w warunkach stresu fizycznego i psychicznego

  -wpływa na stymulację poziomu DHEA , który zapobiega następstwom dysfunkcji gospodarki hormonalnej DHEA, gdy jest na odpowiednim poziomie może znacznie zmniejszyć objawy chorób autoimmunologicznych

  -wspomaga koncentrację i wpływa na wzrost sił witalnych

   

  Składniki aktywne:

  Sole wapnia kwasu ortofosforowego: jego skład mineralny jest najbardziej zbliżony do składu tkanki kostnej.

  Sproszkowane poroże: zawiera naturalny siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, białka, peptydy, aminokwasy, makro- i mikroelementy wapnia i fosforu (główne połączenia strukturalne kości) oraz magnez, potas, żelazo, miedź i cynk.

  Siarczan chondroityny: uczestniczy w budowie podstawowej substancji tkanki chrzęstnej i kości, poprawia metabolizm wapnia i fosforu, hamuje enzymy, które naruszają struktury funkcji chrząstki stawowej. Ułatwia regenerację chrzęstnej po- wierzchni i torebki stawowej. Zapobiega w kompresji (zmianach) tkanki łącznej, zwiększa wytwarzanie mazi stawowej do mobilności zaatakowanych stawów. Spowalnia resorpcję kości, zmniejsza utratę wapnia i przyśpiesza procesy naprawcze, spowalnia progresję choroby zwyrodnieniowej stawów. Ma działanie przeciwbólowe, zmniejsza ból stawów w spoczynku i podczas chodzenia.

  Siarczan glukozaminy: pomaga zapobiegać procesom niszczenia chrząstki, pobudza regenerację tkanki chrzęstnej, ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, normalizuje wytwarzanie mazi stawowej, poprawiając ruchomość stawów. Zmniejsza zapotrzebowanie na niesteroidowe leki przeciwzapalne.

  Chondroityna i glukozamina: pomagają przywrócić zdrowe stawy i kości. Te dwie substancje znajdują się w płynie maziowym. Kiedy się ruszasz, wnikają do chrząstki i umożliwiają wytwarzanie proteoglikanów. Proteoglikany to kluczowe składniki komórek tkanki chrzęstnej. Glukozamina umożliwia zahamowanie rozwoju choroby zwyrodnieniowej, chondroityna jest skuteczna w redukcji bólu związanego ze zwyrodnieniem oraz spowalnia rozwój choroby. Sprzyja odbudowie chrząstki i pozwala na częściowe zahamowanie działania hialuronidazy, enzymu odpowiedzialnego za niszczenie chrząstki.

  Chitosan z muszli skorupiaków: stymuluje absorbcję wapnia w organizmie, przy zaburzeniach gospodarki tłuszczowej i zaburzeniach metabolizmu.

  Koniczyna jest korzystna dla utrzymania mocnych kości zawiera substancje o charakterze estrogennym, które mają zastosowanie w hormonalnej terapii zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy. Zawiera również glicyteinę (glicitein), która sprzyja normalizacji metabolizmu w wątrobie podczas ciężkiego wysiłku fizycznego. Substancje ziela koniczyny uszczelniają i wzmacniający naczynia krwionośne, działają moczopędnie, odtruwająco, przeciwobrzękowo oraz uspokajająco.

  Kwas askorbinowy (witamina C): jej brak w organizmie jest uważany za czynnik decydujący w rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów. Witamina C uczestniczy aktywnie w tkankowej syntezie włóknistego kolagenu – podstawowego budulca tkanki łącznej skóry i jest niezbędna do przywrócenia prawidłowej budowy ścięgien, więzadeł i tkanki łącznej.

  Wapń przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zdrowych zębów. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego.

  Stosowanie: 1 lub 2 kapsułki trzy razy dziennie po posiłku popijając wodą.


  Składniki: sole wapniowe kwasu ortofosforowego, sproszkowane poroże jelenia szlachetnego (Cervus elaphus), ekstrakt z ziela koniczyny (10% izoflawonów), składnik kapsułki: żelatyna, chitosan z muszli skorupiaków, kwas askorbinowy

  Data ważności; 10.04.2022

  12 innych produktów w tej samej kategorii: