SAMe 400 - 60 tablets Jarrow

  SAMe 400 - 60 tablets Jarrow

  790011200420
  Obecnie brak na stanie
  289,00 zł
  Brutto

  Suplement diety SAMe 400 (S-Adenosyl methionine) wspiera:

  -wytrzymałośc stawów,

  -detoksykację wątroby,

  -nastrój i funkcjonowanie mózgu.

   

  Właściwości:

  Jarrow Formulas SAMe 400 zapewnia pełne 400 mg SAMe z 800 mg dwusiarczanu tosylanu SAMe. SAMe 400 jest wytwarzany w niskiej temperaturze i niskiej wilgotności i jest powlekany powłoką dojelitową, aby zapewnić produkt aktywny biologicznie.


  Zawiera więcej aktywnej formy S,S

  Znajdujący się we wszystkich żywych komórkach SAMe jest metabolitem metioniny (niezbędnego aminokwasu). SAMe to chiralna cząsteczka składająca się z dwóch form: (S,S) SAMe i (R,S) SAMe. Formą biologicznie aktywną jest struktura (S,S), natomiast struktura (R,S) jest biologicznie nieaktywna. Jarrow Formulas SAMe jest wytwarzany naturalnie w drodze fermentacji mikrobiologicznej, a następnie specjalnie przetwarzany bez rozpuszczalników chemicznych w celu zachowania 68-80% (S,S) SAMe, najwyższego dostępnego poziomu aktywności.


  Klinicznie wykazano, że SAMe wywiera korzyści na następujące obszary:

  Stawy

  SAMe wspiera produkcję zdrowej tkanki łącznej poprzez transulfurację. W tym procesie krytyczne składniki tkanki łącznej, znane jako glikozaminoglikany (GAG), w tym glukozamina i chondroityna, są siarczanowane przez metabolity SAMe, w wyniku czego powstają siarczanowane GAG, takie jak siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny.

  Mózg

  Reakcje metylacji SAMe biorą udział w syntezie neuroprzekaźników, takich jak L-DOPA, dopamina i pokrewne hormony, serotonina, epinefryna i fosfatydylocholina (składnik lecytyny).

  Wątroba

  Metabolizm SAMe wspomaga syntezę glutationu (GSH) i enzymów zależnych od glutationu (peroksydaza glutationowa i transferaza S-glutationowa), które są składnikami endogennej sieci antyoksydacyjnej organizmu i są ważne dla funkcjonowania wątroby, w tym w fazie II detoksykacji.


  Składniki:

  S-adenozylometionina (SAMe); substancja wypełniająca: celuloza; behenian glicerolu; substancje wypełniające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (źródło roślinne), dwutlenek krzemu; substancja słodząca: mannitol; glikolan sodowy skrobi i otoczka dojelitowa (substancja wypełniająca: modyfikowana celuloza; substancja przeciwzbrylająca: krzemian magnezu; cytrynian trietylu i ryboflawina).


  Skład:

  Składniki w porcji1 tabletkaRWS*
  S-adenozylo L-metionina (z 800 mg dwusiarczanu tosylanu)400 mg<>

  *RWS - Referencyjna wartość spożycia

  <> - Nie ustalono referencyjnej wartości spożycia


  Zalecane spożycie:

  1 tabletka dziennie na pusty żołądek.


  Uwaga:

  Osoby stosujące takie leki jak leki przeciwdepresyjne, w tym selektywne inhibitory wychwytu serotoniny (SSRI) i inhibitory MAO, powinny zachować ostrożność chcąc stosować ten produkt. Produkt ie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.


  Przeciwwskazania:

  Osoby z chorobą Parkinsona, zaburzeniem dwubiegunowym lub depresją maniakalną nie powinny stosować tego produktu. Nie używać w trakcie ciąży oraz karmienia piersią.


  Producent:

  Jarrow Formulas


  Dystrybutor:

  Olivit sp. z o. o., ul. Blacharska 11, 61-006 Poznań

  12 innych produktów w tej samej kategorii: