Opinie o Nas
Olejek eteryczny szałwiowy

Olejek szałwia muszkatołowa - właściwości

Olejek z szałwii muszkatołowej likwiduje niektóre szczepy bakterii, co może okazać się przydatne w odkażaniu drobnych uszkodzeń skóry i leczeniu infekcji dermatologicznych. Produkt wykazuje skuteczność w łagodzeniu stanów zapalnych organizmu, pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Ma dobroczynny wpływ na skórę i włosy, poprawiający ich kondycję i promując zdrowy wygląd. Podczas masażu ukoi ból mięśni, poprawi krążenie i zrelaksuje ciało.

Olejek jest wyjątkowo przydatny w okresie menopauzy, ponieważ skutecznie łagodzi jej objawy. Eksperci przekonują, że w czasie inhalacji produkt przypomina działanie estrogenu. Olejek zmniejsza też skurcze, odczucia bólowe i rozdrażnienie w czasie menstruacji. Nie oznacza to jednak, że przeznaczony jest tylko dla kobiet. Korzyści ze stosowania produktu zauważy każdy.

Ma orzeźwiający zapach, pełen drzewnych i ziołowych nut. Produkt poprawia pamięć i koncentrację, stosowany jest także w przypadku problemów emocjonalnych. Wywołuje poczucie relaksu i wyraźnie obniża poziom stres - aktywność olejku związana jest bowiem z dopaminą - hormonem szczęścia.

Pochodzenie surowca: Pochodzenie szałwii muszkatołowej nie jest doprecyzowane. Występuje licznie na w Europie Południowej i Środkowej oraz w Azji Zachodniej.

INCI: Salvia Sclarea Oil

Działanie: afrodyzjakalne, łagodzi dolegliwości miesiączkowe, uspokajające

Zapach: ziemisty, ziołowy, kwiatowy, delikatnie owocowy

Kolor: bezbarwny do jasnożółtego

Nuta: serca

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Pasuje do niego olejek: drzewo sandałowe, geranium, limetka, kajeput

5907678401403
27 Przedmioty

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Product added to compare.