Opinie o Nas
Olejek eteryczny szałwiowy

Olejek wintergreen - właściwości

Olejek eteryczny wintergreen ma złożony skład, ale najważniejszą substancją jest salicylanu metylu, który zakresem działania przypomina aspirynę. Produkt wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, może być stosowany miejscowo, by złagodzić dyskomfort mięśni, stawów czy pleców. Ekstrakt przynosi uczucie chłodu i ukojenia, delikatnie znieczula. Zwalcza objawy infekcji dróg oddechowych, ułatwia oddychanie i niweluje drobnoustroje unoszące się w powietrzu.

Olejek wintergreen poprawia kondycję skóry, łagodzi podrażnienia, nadmierną suchość, a także inne uciążliwe i nieprzyjemne objawy problemów natury dermatologicznej. Wykazuje aktywność antyseptyczną, dzięki czemu polecany jest do pielęgnacji cery trądzikowej. Stosowany w kąpieli odświeża skórę, pobudza zmysły i stymuluje odporność organizmu.

Łagodzi napięcie, stres i wyczerpanie. Zwiększa percepcję sensoryczną, dodaje energii, zapewnia poczucie równowagi i wspiera koncentrację. Choć stosowany miejscowo wykazuje działanie chłodzące, aromat uważany jest za rozgrzewający. Stanowi połączenie mięty ze słodkimi, nieco drzewnymi nutami tworząc idealnie harmonijną kompozycję o wielu korzyściach zdrowotnych.

Pochodzenie surowca: Golteria rozesłana jest gatunkiem endemicznym dla wschodnich rejonów Ameryki Północnej.

INCI: Gaultheria Procumbens Leaf Oil

Działanie: przeciwzapalne, redukujący dolegliwości bólowe, rozgrzewające

Zapach: ostry, świeży, drzewny, słodki, przypominający brzozę

Kolor: bezbarwny do jasnożółtego

Nuta: głowy

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Inhalacje należy wykonywać wyłącznie pod kontrolą wykwalifikowanego terapeuty, może wchodzić w interakcję z lekami, nie stosować razem z lekami przeciwzakrzepowymi, nie stosować u osób nadwrażliwych na salicylany.

Pasuje do niego olejek: cytronella, majeranek, oregano, wanilia

5907678401427
28 Przedmioty

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Product added to compare.