Olej z pestek dyni jest skarbnicą niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w szczególności omega-6. W efekcie wspiera płodność, warunkuje prawidłową kondycję skóry i włosów oraz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. NNKT są niezbędne celem zachowania dobrej pamięci, a także produkcji ważnych hormonów. Olej ten jest bogaty również w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - A, D, E i K, przez co wykazuje działanie antyoksydacyjne, pozwala spowolnić starzenie się organizmu oraz poprawia wzrok. Fitosterole i inne antyoksydanty zwalczają nadmiar wolnych rodników tlenowych, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Na końcu należy wspomnieć o dużej ilości minerałów, głównie wapnia, selenu, cynku, potasu i magnezu.


Warto wprowadzić olej z pestek dyni do swojego codziennego jadłospisu, bez względu na stan zdrowia. Zdrowe tłuszcze powinny stanowić około 30% składników odżywczych każdej diety. W szczególności jednak powinny po nie sięgać osoby żyjące w przewlekłym stresie, niewysypiające się i prowadzące siedzący tryb życia, jako grupa ryzyka wspomnianych chorób cywilizacyjnych. Olej z pestek dyni wesprze stan zdrowia osób z problemami sercowo-naczyniowymi oraz w podeszłym wieku. Dodatkowo dobrze sprawdzi się u uczniów i studentów, którzy narażeni są na intensywny wysiłek umysłowy i potrzebują koncentracji, skupienia oraz poprawy pamięci.


Olej z pestek dyni idealnie wkomponuje się do dań kuchni azjatyckiej, w szczególności smażonych makaronów oraz potraw z kurczakiem. Często stosuje się go jako dressing do sałatek czy dodatek do zup kremowych. Olej ten jest bardzo charakterystyczny, dlatego przełamie każdy smak - słodki, słony, a nawet kwaśny. Daje mu to duże możliwości kulinarne. Mało kto wie, że można go wykorzystywać także podczas przyrządzania słodkich ciast i deserów, np. ucieranej babki. Wiele osób tak ceni jego smak i aromat, że spożywa odrobinę oleju z pestek dyni wyłącznie z kromką świeżego chleba.

5907678400093

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Product added to compare.