Urtikoluteina 190 kapsułek BIOLIT

  Urtikoluteina 190 kapsułek BIOLIT

  1705770301225
  Obecnie brak na stanie
  75,00 zł
  Brutto

  URTIKOLUTEINA zawiera liść pokrzywy oraz dihydrokwercytynę. Składniki botaniczne produktu pochodzą z ekologicznie czystych obszarów Ałtaju na Syberii.

  Pokrzywa pomaga utrzymać zdrową skórę wolną od łupieżu, wspiera gojenie, wspiera układ odpornościowy, witalność, dodaje energii.

   

  Zawartość składników wykazujących efekt fizjologiczny w dziennej porcji produktu – 6 kapsułek:

  pokrzywa zwyczajna proszek – 2992,8 mg

  wyciąg bogaty w taxyfolinę – 7,2 mg


  Składniki:

  liść pokrzywy zwyczajnej Urtica dioica Folium proszek;

  wyciąg bogaty w taksyfolinę z drewna modrzewia dahurskiego  Larix gmelinii min. 90,0% taxyfoliny;

  Zawartość substancji czynnych: luteina z pokrzywy: 0,6   mg;

  taxyfolina (dihydrokwercytyna) min. 6,48 mg.


  Zalecane spożycie: dwie  kapsułki trzy razy dziennie pół godziny przed  posiłkiem, popijać wodą. Zaleca się długotrwałą ciągłą suplementację.

  Urtikoluteina (suplement diety):

  Liście pokrzywy zawierają: białka roślinne, flawonoidy, bogaty zestaw karotenoidów w wysokim stężeniu, w tym β-γ-karoteny i luteinę-zeaksantynę, chlorofil do 10%, a także do 14% różnych makro- i mikroelementów. Tak wyjątkowy skład pozwala na stosowanie pokrzywy jako uniwersalnego remedium do profilaktyki i kompleksowej terapii szerokiego wachlarza schorzeń praktycznie wszystkich części ciała.


  Uwaga: Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Spożywanie produktu jest niewskazane w okresie ciąży i karmienia. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej  i zbilansowanej diety oraz nie zastąpi zdrowego trybu życia.


  Składniki czynne produktu pochodzą spoza UE.


  Biolit w Tomsku przeprowadził badania nad substancjami czynnymi produktu Urtikoluteina. W Rosji zmikronizowana pokrzywa z zielonych części rośliny zalecana jest w profilaktyce i wzmacnianiu efektu farmakoterapii: w zintegrowanej terapii – przy chorobach oczu: krótkowzroczność, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej, angioretinopatia. Substancje czynne przywracają niezbędną do widzenia równowagę luteiny i zeaksantyny, pomaga wzmocnić siatkówkę oka i poprawić widzenie, mają działanie przeciwpromienne, zmniejszając negatywny wpływ na obudowę komputera, telewizora i jasnego oświetlenia.


  Zastosowanie - w zintegrowanej terapii:

  – przy chorobach układu moczowo-płciowego: infekcje, kamica moczowa;

  – przy chorobach przewodu pokarmowego: zapalenie żołądka, zapalenie okrężnicy, wrzód żołądka i dwunastnicy, zapalenie pęcherzyka żółciowego;

  – przy chorobach układu krążenia: miażdżyca tętnic, anemia, choroba niedokrwienna, niedokrwistość z niedoboru żelaza, a także jako prewencyjny środek hemostatyczny przy urazach i utracie krwi, w tym wewnętrznych (płuc, macicy, jelit itp.);

  – przy chorobach endokrynologicznych: cukrzyca, zaburzenia przemiany węglowodanów i niedobór witamin;

  – przy chorobach dróg oddechowych: dławica piersiowa, astma, jako środek wykrztuśny;

  – przy chorobach układu mięśniowo-szkieletowego i skóry: reumatyzm, dna, łuszczyca, egzema, trądzik;

  – jako ogólny tonik.

  Zobacz także

  12 innych produktów w tej samej kategorii: