Opinie o Nas

Właściwości:

Z kory chininowej otrzymuje się preparaty gorzkie oraz ściągające i wzmacniająco-pobudzające. Przetwory z kory chinowej mają właściwości antyseptyczne i przeciwgorączkowe, dlatego też ziołolecznictwo zaleca je w przypadkach takich jak przeziębienie, grypa, stany ogólnego osłabienia organizmu. Kora wspomaga wydzielanie soków trawiennych oraz procesy trawienne. Ułatwia przyswajanie składników pokarmowych w jelitach. Pobudza apetyt. Tradycyjna fitoterapia zalecała wyciągi z kory chinowej w niestrawności, biegunce i osłabieniu organizmu. Podawano je w stanach zapalnych jamy ustnej, gardła ze względu na działanie przeciwzapalne i ściągające. Odwary stosowano na trudno gojące się rany, odleżyny i owrzodzenia skóry. Przetwory z kory chinowej blokują promieniowanie UV.

Sama chinina wykazuje właściwości przeciwmalaryczne. Każdy z nas na pewno pamięta czym Staś leczył Nelę z malarii w powieści „W pustyni i w puszczy”.


Składniki:

Chinowiec kora 100%


Sposób przygotowania:

1/2 łyżeczki kory zalać 1 szklanką wody, gotować na małym ogniu 5 minut. Odstawić na 20-30 minut, przecedzić.


Ważne:

Przed zastosowaniem należy zasięgnąć porady fitoterapeuty lub lekarza. Surowiec nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią, jak również małe dzieci. Produkt również może wchodzić w interakcje z lekami oraz powodować alergie.


Sposób przechowywania:

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem i wilgocią.

5902194544580
25 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Product added to compare.