MycoMedica Maitake 500 mg - 90 kapsułek

  MycoMedica Maitake 500 mg - 90 kapsułek

  8594167650373
  161,25 zł
  Brutto

  Maitake (żagwica listkowata) lub tańczący grzyb, marki MycoMedica jest bardzo popularnym grzybem, obecnie uprawianym na całym świecie. Tradycyjna medycyna chińska wierzy w jego działanie oczyszczające i używa już od tysięcy lat.

   

  Maitake (żagwica listkowata, Grifola frondosa, w tłumaczeniu tańczący grzyb - nazwa pochodzi z reakcji poszukiwaczy, którzy tańczyli z radości, gdy znaleźli tego wspaniałego i cenionego grzyba) zawiera wiele substancji biologicznie czynnych, witaminy, minerały, polisacharydy, proteoglikany (D-frakcji), fenoly, flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe.

  Maitake (żagwica listkowata, Grifola frondosa, w tłumaczeniu tańczący grzyb-nazwa pochodzi z reakcji poszukiwaczy, którzy tańczyli z radości, gdy znaleźli tego wspaniałego i cenionego grzyba) Jest to grzyb pasożytniczy z owocnikiem, który ma formę kępy. Składa się z nogi i z wielu zrośniętych kapeluszy. Owocnik Maitake osiąga szerokość nawet 100 cm. Rośnie przy podstawie drzew i pniów. Maitake pochodzi z Azji i północnej Ameryki, ale w obecnie jest szeroko rozpowszechniony na całym świecie i uprawiany również komercyjnie.

  Maitake to grzyb popularny w kuchni, ma bogaty delikatny smak i bardzo przyjemny aromat. Od setek lat jest znany jako grzyb leczniczy w tradycyjnej medycynie chińskiej, podczas gdy "kultury zachodnie" opisały go po raz pierwszy w 1785 roku, przez szkockiego mikologa James J. Dicksona. Maitake zawiera wiele substancji biologicznie czynnych, witaminy, minerały, polisacharydy, proteoglikany (D-frakcji), fenoly, flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe.

  Skład:

  Wielkość opakowania: 90 kapsułek

  Porcja jednorazowa: 1-3 kapsułki

  Ilość porcji w opakowaniu: 30

  Składniki1 kapsułkaRWS3 kapsułkiRWS
  Maitake (Grifola frondosa)
  (ekstrakt z owoców 30% polisacharydów)
  500 mg<>1500 mg<>

  RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia

  <> Nie ustalono dziennej referencyjnej wartości spożycia

  Składniki:

  Maitake (Grifola frondosa), HPMC- kapsułki roślinne- wegańskie.

  Dawkowanie

  1-3 kapsułki dziennie (dzieci od 3 do 15 lat 1 kapsułka dziennie).

  Przechowywanie:

  Chronić przed światłem, przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Środki ostrożności:

  Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

  Producent:

  TCM Point s.r.o.
  Masarykovo n.m.18
  Police nad Met., Czechy

  Dystrybutor:

  TCM Brand sp. z o.o.
  ul. Grodzisko 36
  30-398 Kraków

  MycoMedica
  6 Przedmioty

  12 innych produktów w tej samej kategorii: