Sól Epsom jest skarbnicą składników mineralnych, w szczególności magnezu, miedzi i siarki. Pierwiastki te wpływają korzystnie na skórę - nawilżają ją, odżywiają, działają przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie oraz delikatnie przeciwbólowo. Ponadto siarka odtruwa organizm umożliwiając jego oczyszczenie, a magnez łagodzi objawy stresu i stymuluje produkcję hormonów szczęścia. Minerały zawarte w soli zmniejszają obrzęki, regulują ciśnienie krwi, wspomagają leczenie migren i obniżają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Sól Epsom ceni się przy problemach dermatologicznych, ale też łagodzi poparzenia słoneczne, przyspiesza regenerację ran oraz zmniejsza ból i świąd po ukąszeniu owadów.

Sól Epsom dobrze sprawdzi się u osób z trądzikiem, skłonnością do łojotoku czy z tłustą skórą. Pomoże także przy problemach skóry głowy, np. łupieżu i nadmiernej łamliwości włosów. Kąpiele z jej dodatkiem zmniejszą bóle reumatyczne i sztywność mięśni oraz wpłyną kojąco na cały układ nerwowy. Warto je wykonywać w przypadku nadmiernego stresu czy napięć mięśniowych spowodowanych nadmierną aktywnością fizyczną. Przyspieszą regenerację sportowców i poprawią komfort snu. Sól Epsom znana jest ze swojego działania relaksacyjnego - powinny się nią zainteresować osoby zestresowane i z cholerycznym charakterem.

Zastosowanie soli Epsom jest niezwykle obszerne. Można dodawać ją do domowych kosmetyków, kąpieli i okładów, ponieważ cenne minerały bardzo dobrze wchłaniają się przez skórę. Już odrobina tej soli dodana do zwykłego szamponu wzmocni jego działanie i dokładnie usunie z włosów zanieczyszczenia. W formie rozpuszczonej działa przeczyszczająco, jednak doustne spożycie powinno być kontrolowane. Produkt często wykorzystuje się w domowych obowiązkach. Może pomóc wyczyścić zabrudzone płytki, skutecznie odstraszyć ślimaki czy stanowić dodatek do nawozu. W ostatnim przypadku wystarczy zmieszać łyżkę soli Epsom z 2 litrami wody i podlewać co jakiś czas taką mieszanką kwiaty.

5907678403513
Product added to compare.