Kreatyna jednowodna 200 mesh 250 g NANGA

  Kreatyna jednowodna 200 mesh 250 g NANGA

  5903076408273
  Obecnie brak na stanie
  31,00 zł
  Brutto

  W połączeniu z treningiem kreatyna skutecznie zwiększa masę i siłę mięśni. Co ciekawe, pozytywnie wpływa także na funkcjonowanie mózgu.

   

  Kreatyna jest aminokwasem naturalnie występującym w organizmach zwierzęcych. Przetwarzana jest w fosforan kreatyny (fosfokreatynę), związek ten jest niezbędny do syntezy ATP. Odpowiada on za magazynowanie energii w mięśniach, która może być momentalnie uwolniona w przypadku nagłego skurczu mięśni.


  Skład:
  monohydrat kreatyny o stopniu rozdrobnienia 200 mesh.

  Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych. Odpowiedni dla wegan. Wolny od GMO


  Zalecany sposób użycia:
  zaleca się spożywanie kreatyny razem z cukrami prostymi, zwiększa to bowiem jej wchłanianie. W niektórych suplementach kreatyna jest łączona z tauryną w celu uzyskania jak najlepszego przyswajania.


  Zalecana dzienna porcja do spożycia:
   1 płaska miarka dwa razy dziennie. Rozpuścić w szklance wody.

  1 płaska miarka (5 ml) odpowiada około 1,5 g kreatyny.

  Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.


  Uwaga!
  W trakcie przyjmowania kreatyny należy pamiętać o konieczności picia większej ilości wody, w przeciwnym wypadku może dojść do zbytniego obciążenia nerek.


  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.


  Przeciwwskazania:
  nie należy stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie jest przeznaczony dla małych dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.


  Środki ostrożności:
  kreatyna uważana jest za środek bezpieczny, przyjmowana doustnie w odpowiedni sposób wydaje się być bezpieczna nawet w przypadku długotrwałej suplementacji. U niektórych osób mogą wystąpić efekty uboczne m.in. biegunkę, ból brzucha, problemy skórne. Niektórzy lekarze twierdzą, że kreatyna może powodować przyspieszone bicie serca. Brak jednak dokładnych badań na ten temat. Nie zaleca się stosowania kreatyny w przypadku problemów z nerkami, ponieważ może prowadzić to do pogorszenia stanu zdrowia. Nie należy stosować kreatyny jednocześnie z lekami obciążającymi nerki m.in. cyklospyryną, aminoglikozydy, gentamycyne, tobramacynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne (m.in. ibuprofen i naproksen), i wiele innych.


  Interakcje:
  łączenie kreatyny wraz z diuretykami (leki o działaniu moczopędnym) oraz kofeiną może prowadzić do odwodnienia organizmu. Należy pamiętać o tym, że kreatyna może podnosić parametry wytrzymałościowe/siłowe. Umożliwia to trenowanie z większą intensywnością co może być przyczyną powstawania kontuzji/przetrenowania.


  Sposób przechowywania:
  przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.


  Zastosowanie: sporty siłowe, sporty wytrzymałościowe, budowa masy, budowa siły

  12 innych produktów w tej samej kategorii: