Róża jerychońska mała NANGA

  Róża jerychońska mała NANGA

  Nanga
  Obecnie brak na stanie
  6,46 zł
  Brutto

  To niesamowita, zwinięta w suchy kłębek roślinka, która rozwija się i zieleni w ciągu kilku godzin po włożeniu do wody.

  Ceny w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych mogą się różnić.
  Logo Tpay
   

  Róża jerychońska – niezwykła roślina będąca ciekawostką botaniczną, mająca postać ususzonej kulki. Gdy tylko zanurzymy jej korzenie w wodzie – ożywa, w kilka godzin przechodzi całkowitą metamorfozę: jej liście rozwijają się i stają się coraz bardziej zielone.

  Róża jerychońska może utrzymać dobrą kondycję przez kilkadziesiąt lat, należy jednak uwzględnić cykle nawodnienia (tydzień) i wysuszenia (minimum 2 tygodnie).

  Róża dostępna w naszym sklepie to widliczka łuskowata (Selaginella lepidophylla) – gatunek pochodzący z pustynnych terenów Ameryki Północnej i Południowej. Ze względu na swoje właściwości ciągłego odradzania się nazwana została „Zmartwychwstanką”. Rozkwitnięta roślina filtruje i odświeża powietrze. Świetnie nada się na prezent.


  Rozmiar róży:
   mała (ok. 5 cm sucha, po rozwinięciu 15 cm)


  Skład:
   róża jerychońska (Selaginella lepidophylla) 100%

  Róża jerychońska pochodząca z meksykańskiej pustyni. 


  Zalecany sposób użycia:
   połóż różę w głębokim talerzu, zalej wodą i postaw na parapecie. W ciągu kilkudziesięciu minut zacznie się rozkładać, a w ciągu maksymalnie 3 dni rozłoży się całkowicie. Można ją nawet zalać wrzątkiem – szybciej się rozwinie. Gdy woda wyschnie róża powoli zacznie się zwijać w kłębek i przybierać postać kuli. Należy ją zasuszyć na minimum 2 tygodnie.

  Rozwinięta róża oczyszcza powietrze, pochłania dym tytoniowy. Można też zasadzić różę w doniczkę lub nawet w ogrodzie. Pięknie się wtedy rozwija w formie koła, stanowi znakomite tło dla kwiatów. Nie jest mrozoodporna.

  4555555

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  6 innych produktów w tej samej kategorii: