Olejki do włosów

Olejowanie to coraz bardziej popularny zabieg wśród kobiet, które chcą dbać o swoje włosy. Polega on na nakładaniu odpowiedniego oleju na włosy przed ich umyciem. To prosty, tani i bardzo efektywny sposób na utrzymanie włosów w idealnym stanie. Właściwie dobrany olej i trafna metoda, jak np. olejowanie włosów na noc, poprawiają kondycję włosów, zapobiegają ich wypadaniu i sprawiają, że stają się one gładkie i błyszczące. 

W zależności od porowatości 

Najważniejszym kryterium, które decyduje o doborze oleju, jest podział włosów ze względu na ich porowatość. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje włosów. Niskoporowate są zazwyczaj proste, gładkie i trudne w układaniu. Łuska włosa jest domknięta, dzięki czemu jest też odporna na kaprysy pogody i uszkodzenia mechaniczne. Poleca się  olejowanie włosów olejem lnianym, palmowym oraz kokosowym. 

Średnioporowate włosy mają tendencję do falowania i kręcenia. Ich łuska jest bardziej rozszerzona, przez co szybciej się niszczą i przesuszają. Dobrym rozwiązaniem będą zatem oleje słonecznikowe, lniane i jojoba.

Wysokoporowate włosy charakteryzują się kręceniem i nadmiernym puszeniem, ponieważ ich łuska nie przylega do kory włosa. Sprawdzi się tutaj olej słonecznikowy, z awokado czy z pestek winogron. 

Niewłaściwy olej może przyczynić się do pogorszenia wyglądu włosów - po umyciu mogą być bardziej szorstkie i spuszone. Jednak przemyślany wybór gwarantuje, że olejowanie włosów przyniesie wiele zadowalających efektów. Nie ma idealnego oleju dla każdego, dlatego warto poeksperymentować, aby znaleźć ten najlepszy dla swoich włosów.