Bilavit Olejek eteryczny tangerine -...
  Bilavit Olejek eteryczny tangerine -...
  Bilavit Olejek eteryczny tangerine -...

  Bilavit Olejek eteryczny tangerine - 10 ml

  5907678405425
  Obecnie brak na stanie
  9,97 zł
  Brutto

  Olejek eteryczny Tangerine ma długą historię zastosowania w praktykach zdrowotnych starożytnych kultur, ale z powodzeniem może być używany także i dziś. Tłoczony na zimno z owoców drzewa Citrus tangerina przynosi odświeżenie i emocjonalny spokój. Owoce tangerynki bywają często mylone z dobrze znaną mandarynką (należą przecież do jednej rodziny botanicznej). Choć wyglądają bardzo podobnie, to owoce o innym smaku i zapachu, podobnie jest z olejkami eterycznymi.

   
  Olejek eteryczny szałwiowy

  Olejek tangerine - właściwości

  Olejek eteryczny wspiera zdrowie i prawidłowe funkcje układu oddechowego, nie tylko w przypadku infekcji. Bywa stosowany na drobne rany, by zabezpieczyć zadrapania przed zakażeniem. Może pomóc usunąć toksyny z organizmu w czasie masażu i z pewnością poprawi nastrój w kąpieli. Łagodzi bóle głowy, delikatnie tonizuje, nadaje skórze miękkości i elastyczności, pozostawiając piękny, długotrwały zapach. Należy pamiętać, że nie powinien być stosowany przed bezpośrednią ekspozycją na promieniowanie słoneczne, gdyż może wywołać podrażnienia.

  Ma orzeźwiający, cierpki, a jednocześnie słodki i przyjemny aromat, jest skoncentrowany i intensywny. Dzięki wyraźnym, cytrusowym nutom będącym połączeniem mandarynki i pomarańczy, ekstrakt często określany jest przez miłośników aromaterapii jako radosny. Stymuluje, pobudza i ułatwia skupienie. Zwalcza rozdrażnienie i niepokój, niweluje zmęczenie dnia codziennego.

  Olejek stosowany jest jako ekologiczny środek do czyszczenia i odświeżania domu. Usuwa zabrudzenia, pozostawiając wspaniały, świeży aromat w każdym, nawet najbardziej "problematycznym" zakątku.

  Pochodzenie surowca: Tangerine pochodzi z Maroko. Aktualnie rośnie we Włoszech, Brazylii, Hiszpani.

  INCI: Citrus Tangerina Peel Oil

  Działanie: tonizujące, uspokajające, odświeżające

  Zapach: świeży, słodki, cytrusowy

  Kolor: zielony do pomarańczowego

  Nuta: głowy

  Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji

  Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Ma działanie fotouczulające, dlatego po aplikacji nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych.

  Pasuje do niego olejek: bazylia, czarny pieprz, koper włoski, neroli