Bilavit Olejek eteryczny mirra - 10 ml
  Bilavit Olejek eteryczny mirra - 10 ml

  Bilavit Olejek eteryczny mirra - 10 ml

  5907678403728
  33,49 zł
  Brutto

  Olejek eteryczny kumin pozyskiwany jest z wysuszonych i pokruszonych nasion rośliny cuminum cyminum. Dzięki odpowiednim metodom zbioru i produkcji (destylacja parą wodną) ekstrakt zawiera wiele cennych właściwości rośliny - choć w skoncentrowanej (a więc bardzo silnej) formie. Chociaż jako przyprawa jest dobrze znany, istnienie olejku eterycznego nie jest już - niestety - tak oczywiste.

   
  Olejek eteryczny szałwiowy

  Olejek mirra - właściwości

  Otrzymywany jest za pomocą destylacji parą wodną z żywicy niewielkiego drzewa commiphora myrrha. Nieodłącznie związany z dawnymi obrzędami i tradycjami religijnymi, ma w sobie pewną tajemniczość, choć obecnie jest bardzo przystępny. Wszechstronność działania i wysoka skuteczność sprawiają, że olejek znajdzie miejsce w każdej domowej apteczce i...kosmetyczce.

  Mirra niweluje bakterie, grzyby i inne chorobotwórcze drobnoustroje. Wspomaga i przyspiesza gojenie ran, promuje zdrową skórę, łagodzi wysypki i owrzodzenia. Wykazuje działanie przeciwzapalne - zmniejsza objawy bólowe i obrzęki w obrębie stawów i innych chorobowo zmienionych miejsc. Sprawdzi się też w czasie infekcji - oczyszcza powietrze i ułatwia oddychanie.

  Olejek skutecznie zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek, rozjaśnia, koi suchą i ściągniętą skórę. Poprawia stan paznokci, wzmacnia płytkę i nawilża skórki.

  Pochodzenie surowca: Mirra to gatunek rośliny z rodziny osoczynowatych. Naturalnie występuje w Afryce.

  INCI: Commiphora Myrrha Oil

  Działanie: antyseptyczne, przeciwzapalne, odprężające

  Zapach: ciepły, ziemisty, drzewny, balsamiczny

  Kolor: żółty, brązowy

  Nuta: bazy

  Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze

  Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

  Pasuje do niego olejek: drzewo sandałowe, jałowiec, frankincense, goździk z pąków

  35 Przedmioty